صدراعظم آلمان: رهبران اروپا آماده تشکیل نشست اضطراری در زمینه مهاجرت

صدراعظم آلمان: رهبران اروپا آماده تشکیل نشست اضطراری در زمینه مهاجرت
نگارش از Euronews

حوادث تلخ و دردناکی که طی روزهای اخیر در اروپا برای پناهجویان خارجی پیش آمده بار دیگر رهبران این اتحادیه را به تکاپو اندخته است. دیدار روز جمعه آنگلا

حوادث تلخ و دردناکی که طی روزهای اخیر در اروپا برای پناهجویان خارجی پیش آمده بار دیگر رهبران این اتحادیه را به تکاپو اندخته است.

دیدار روز جمعه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با آندری دودا، رئیس جمهور لهستان و لارس راسموسن، نخست وزیر دانمارک نیز تحت الشعاع این موضوع بود.

در این دیدار، خانم مرکل از آمادگی رهبران اتحادیه اروپا برای تشکیل یک نشست اضطراری با هدف حل مساله مهاجرت خبر داد و گفت: «اگر کارهای مقدماتی خوب پیش برود رهبران دولت ها (ی اروپایی) آماده اند تا برای حل مساله مهاجرت نشستی اضطراری تشکیل دهند. کمیسون اروپا در حال بررسی پیشنهادهای آتی است؛ از جمله این پیشنهادها، موارد مرتبط با کشورهای مبدا مهاجرت است که امن تلقی می شوند. در این زمینه کارهای جدی در سطح اتحادیه اروپا در حال انجام است.»

صدراعظم آلمان همچنین با تقدیر از همراهی دانمارک با اتحادیه اروپا گفت این کشور با پذیرش تعداد زیادی از پناهجویان، پایبندی خود را نسبت به سیاست های اتحادیه اروپا در زمینه مهاجرت نشان داده است.

در این دیدار، رئیس جمهور لهستان نیز احتمال تشدید بحران در شرق اوکراین را زمینه ساز بحران دیگری در زمینه مهاجرت خواند که می تواند کشورش را تحت تاثیر قرار دهد.

مطالب مرتبط