دادگاه حقوق بشر اروپا با اهدای نطفه برای تحقیقات علمی مخالفت کرد

دادگاه حقوق بشر اروپا با اهدای نطفه برای تحقیقات علمی مخالفت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«دادگاه حقوق بشر اروپا» با درخواست یک زن ایتالیایی برای اهدای نطفه هایش به مراکز تحقیقات علمی مخالفت کرد. این پنج نطفه را آدلینا پاریلو و شریک زندگیش

آگهی

«دادگاه حقوق بشر اروپا» با درخواست یک زن ایتالیایی برای اهدای نطفه هایش به مراکز تحقیقات علمی مخالفت کرد. این پنج نطفه را آدلینا پاریلو و شریک زندگیش سیزده سال قبل به شیوه آزمایشگاهی منعقد و منجمد کرده بودند. استفانو رولا، فیلمساز ایتالیایی و شریک زندگی آدلینا پاریلو، دوازده سال پیش و در جریان یک حمله انتحاری به مقر نیروهای نظامی ایتالیا در نصیریه، در عراق، کشته شد.

به دنبال مخالفت دادگاه های ایتالیا با اهدای نطفه ها، خانم پاریلو درخواست خود را به مرجع قضایی بالاتر در اتحادیه اروپا ارجاع داده بود. با این حال، شانزده نفر از هفده قاضی «دادگاه حقوق بشر اروپا» با درخواست او مخالفت کردند. مبنای مخالفت آنان بند هشت «کنوانسیون حقوق بشر اروپا» در مورد حق حیات شخصی و خانوادگی بود.

بنا به ادعای قضات، نطفه های مورد نظر حاوی ژنهای خانم پاریلو بوده و بنابراین بخشی از بدن و هویت شخصی او به عنوان مادر محسوب می شوند، و از این نظر اهدای آنها برای تحقیقات علمی با حق حفظ حیات شخصی و خانوادگی مغایرت دارد.

نبود گواهی مبنی بر موافقت شریک زندگی خانم پاریلو با اهدای این نطفه ها برای تحقیقات پزشکی دلیل دیگر دادگاه اروپا برای رد درخواست این «مادر» بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار زندانیان در فرانسه به بالاترین رکورد تاریخی خود رسید

بزرگترین رآکتور همجوشی هسته‌ای جهان در ژاپن راه‌اندازی شد

دانشمندان از نتایج امیدبخش در زمینه پیشگیری از ابتلا به نوع مقاوم بیماری سل خبر دادند