Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آتش بس در شرق اوکراین به مناسبت بازگشایی مدارس

آتش بس در شرق اوکراین به مناسبت بازگشایی مدارس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طرف های درگیر در اوکراین توافق کرده اند همزمان با بازگشایی مدارس در هفتۀ نخست سپتامبر، آتش بس کامل برقرار کنند. این آتش بس از هفتۀ نخست آغاز فصل

آگهی

طرف های درگیر در اوکراین توافق کرده اند همزمان با بازگشایی مدارس در هفتۀ نخست سپتامبر، آتش بس کامل برقرار کنند. این آتش بس از هفتۀ نخست آغاز فصل مدارس در مناطق شرقی اوکراین میان نیروهای دولتی و جدایی طلبان به اجرا گذاشته خواهد شد.

آتش بس جدید در حالی برقرار می شود که طرفین درگیر در اوکراین، بارها توافق آتش بس مینسک را زیرپا گذاشته اند.

مارتین سایدیک، نمایندۀ ویژۀ سازمان همکاری و امنیت اروپا در همین رابطه در جمع خبرنگاران گفت: «با استفاده از این فرصت، مایلم نگرانی عمیق خودم را از تعداد دفعاتی که توافق پیشین شکسته شده و موجب وخیم تر شدن شرایط در شرق اوکراین شده است، اعلام کنم.»

ولادیسلاو دینگو، نمایندۀ جدایی طلبان در این مذاکرات نیز تاکید کرده است این نیروها به آتش بس مذکور وفادار خواهند بود. وی در مقابل خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: «در جریان این مذاکرات، یک پیشنهاد جالب و متعادل مطرح شد و آنهم توقف کامل درگیری ها از اول سپتامبر بود. این پیشنهاد از تمامی طرف ها پاسخ مثبت دریافت کرد و این امید وجود دارد که از اول سپتامبر، بتوانیم به توقف این بحران از سوی دو طرف برسیم.»

تصمیم جدید دو طرف برای برقراری آتش بس همزمان با بازگشایی مدارس، به فاصلۀ سه روز بعد از دیدار رهبران کشورهای فرانسه، آلمان و اوکراین در برلین اعلام می شود. در این دیدار مشترک، رهبران فرانسه و آلمان لزوم پایبندی به توافق مینسک را یادآورد شدند. پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در این دیدار بار دیگر روسیه را به پشتیبانی از جدایی طلبان لوهانسک متهم کرد.

از آغاز بحران اوکراین تاکنون دست کم ۶۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کی‌یف به رغم تهدیدهای مسکو: نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسه به زودی وارد اوکراین می‌شوند

در حمله روسیه به یک فروشگاه در خارکیف، ۱۲ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند

ادامه تصرفات روسیه در خاک اوکراین؛ نیروهای پوتین آتش جنگ را بر جبهه‌های شرقی متمرکز کردند