آتش بس ۴۸ ساعته در استان ادلب سوریه برقرار می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آتش بس ۴۸ ساعته در استان ادلب سوریه برقرار می شود

گروههای درگیر در استان ادلب روز چهارشنبه بر سر برقراری یک آتش بس ۴۸ ساعته توافق کردند. این توافق که میان نیروهای نظامی دولتی، حزب الله لبنان و گروههای مسلح شورشی صورت گرفته، از ساعت شش صبح روز پنجشنبه به وقت محلی در شهر زبدانی و دو روستای اطراف آن آغاز می شود.

در روز دوازهم ماه اوت نیز طرف های درگیر آتش بس مشابهی را در همین منطقه برقرار کردند اما پس از ۷۲ ساعت تمدید، درگیری ها مجددا از سر گرفته شد.

بحران سوریه که از ماه مارس ۲۰۱۱ آغاز شده، تاکنون منجر به مرگ دست کم ۲۵۰ هزار نفر در این کشور شده است. میلیونها نفر نیز از محل زندگی خود گریخته و راه کشورهای همسایه و یا اروپایی را در پیش گرفته اند.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در یک گفتگوی تلویزیونی که روز چهارشنبه از شبکۀ المنار پخش شد، تاکید کرده است همچنان به سرکوب گروههای مسلح و تروریستی در کشور ادامه می دهد. نزدیک به ۳۰ درصد خاک سوریه در تصرف گروه تندروی اسلامی داعش است.

این در حالیست که نیروهای دولتی نیز بارها دست به بمباران مناطق مسکونی کرده اند که در جریان آن غیرنظامیان زیادی جان خود را از دست داده اند. دولت سوریه همچنین به استفاده از گازهای شیمیایی علیه شهروندان این کشور در مناطق کنترل شده توسط گروههای مسلح شورشی متهم است.