تنش مرزی ونزوئلا و کلمبیا: دو کشور به توافقی دست نیافتند

تنش مرزی ونزوئلا و کلمبیا: دو کشور به توافقی دست نیافتند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بحران مرزی میان کلمبیا و ونزوئلا ادامه دارد. در پی تنش میان دو کشور در هفته گذشته، در حدود هزار تن از آوارگان کلمبیایی در ونزوئلا، تلاش کردند تا با

آگهی

بحران مرزی میان کلمبیا و ونزوئلا ادامه دارد. در پی تنش میان دو کشور در هفته گذشته، در حدود هزار تن از آوارگان کلمبیایی در ونزوئلا، تلاش کردند تا با عبور از رودخانه خود را به کلمبیا برسانند.

دلسی رودریگز، وزیر خارجه ونزوئلا در دیدار با همتای کلمبیایی خود گفت: «ما هم چنان تلاش می کنیم تا مرزمان به شکلی منصفانه، آرام و دقیقا منطبق بر قوانین باشد. به طوری که دیگر در آن مافیا که محصول خشونت است دیده نشود. بلکه مرزی باشد که با تلاش مرزنشینان آباد شود.»

با وجود اظهارات خوشبینانه وزیران دو کشور، هیچ راه حلی برای حل بحران مرزی حاصل نشد و نقاط اصلی مرزی هم چنان به منظور جلوگیری از تردد قاچاقچیان بسته مانده است.

تعدادی از شهروندان کلمبیایی نیز در اعتراض به اخراج آوارگان کلمبیایی از ونزوئلا در بوگوتا پایتخت کلمبیا، تظاهرات کردند.

آلوارو اوریبو سناتور کلمبیایی و رئیس جمهور پیشین، اخراج کلمبیایی ها را «نسل کشی» نامید. او در جمع تظاهرکنندگان گفت: «دولت باید بفهمد صحبت از نیت نسل کشی نیست، بلکه این ادامه یک نسل کشی است که گسترش یافته است.»

در حدود پنج میلیون کلمبیایی در ونزوئلا زندگی می کنند و خوان مانوئل سانتوس رئیس جمهور کلمبیا از ونزوئلا خواسته که به حقوق این افراد احترام بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

رئیس جمهور مخلوع و متوفی اما محبوب ونزوئلا به لطف هوش مصنوعی به هواداری از هم‌حزبیش برخاست