Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لافازانیس مامور تشکیل کابینه جدید یونان شد

لافازانیس مامور تشکیل کابینه جدید یونان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پروکوپیس پاولوپولوس، رئیس جمهوری یونان، پاناگیوتیس لافازانیس، عضو سابق حزب سیریزا و وزیر پیشین انرژی این کشور را مامور تشکیل دولت کرد. وی سه روز وقت

آگهی

پروکوپیس پاولوپولوس، رئیس جمهوری یونان، پاناگیوتیس لافازانیس، عضو سابق حزب سیریزا و وزیر پیشین انرژی این کشور را مامور تشکیل دولت کرد. وی سه روز وقت دارد تا یک دولت ائتلافی از میان احزاب حاضر در پارلمان یونان تشکیل دهد.

پاناگیوتیس لافازانیس یکی از مخالفان ادامۀ برنامه های ریاضت اقتصادی و طرفدار خروج یونان از منطقۀ پولی یوروست، روز جمعه به همراه ۲۵ نمایندۀ حزب سیریزا از این حزب جدا شد و حزب جدیدی به نام اتحاد مردمی را تشکیل داد. به این ترتیب وی در راس سومین گروه پارلمانی پس از دو حزب سیریزا و دموکراسی قرار می گیرد.

او پس از دیدار با رئیس جمهوری یونان به خبرنگاران گفت: «هدف ما در دولت جدید این خواهد بود که نشان بدهیم تنها چیزی که به نفع کشور است، داشتن یک پارلمان جدید و متحد برای مخالفت با طرح نجات مالی است.»

پیش از وی، اوانجلوس میماراکیس، رهبر اپوزیسیون و رئیس حزب دموکراسی مامور تشکیل دولت شده بود که در این ماموریت شکست خورد.

دولت یونان روز پنجشنبه و در پی استعفای الکسیس سیپراس، نخست وزیر این کشور منحل شد. وی که استعفای خود را پس از تصویب اعطای بستۀ سوم کمک های مالی به این کشور ارائه کرد، خواستار انتخابات زودهنگام پارلمانی شده است.

در صورتیکه پاناگیوتیس لافازانیس موفق به تشکیل دولت ائتلافی نشود، انتخابات پارلمانی یونان روز بیستم سپتامبر برگزار خواهد شد. نظرسنجی ها همچنان از محبوبیت بالای الکسیس سیپراس، رهبر حزب سیریزا و شانس وی برای پیروزی در این انتخابات زودهنگام خبر می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند