جشن سالگرد استقلال اوکراین در کی یف برگزار شد

جشن سالگرد استقلال اوکراین در کی یف برگزار شد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم رسمی بیست و چهارمین سالگرد استقلال اوکراین در کی یف، پایتخت این کشور برگزار شد. مجلس اوکراین در تاریخ ۲۴ اوت ۱۹۹۱ استقلال این کشور از روسیه را

آگهی

مراسم رسمی بیست و چهارمین سالگرد استقلال اوکراین در کی یف، پایتخت این کشور برگزار شد.

مجلس اوکراین در تاریخ ۲۴ اوت ۱۹۹۱ استقلال این کشور از روسیه را اعلام کرد. پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه در این مراسم از دشواریهای پیش روی کشورش در یک سال آینده سخن گفت و از سیاست دولت روسیه برای جلوگیری از نزدیکی کشورش به اروپا انتقاد کرد.

آقای پوروشنکو گفت: «نبرد برای استقلال اوکراین ادامه دارد و پیروزی ما فقط در گروی آمیزه ای از همت دفاعی و تلاش دیپلماتیک ما خواهد بود.»

همزمان با جشن استقلال در کی یف، جدایی خواهان منطقه جدایی طلب دونتسک در شرق اوکراین برای اعتراض به خیابان آمدند و از دولت این کشور خواستند دست از «مداخله» در این منطقه بردارد.

یکی از اهالی دونتسک گفت: «باید بدانند که ما اهالی دونباس متحد هستیم. ما همین الآن هم یک جمهوری متحد هستیم. برای مردم و کودکان خود ارزش قائلیم. آنها باید دست از سر جمهوری ما بردارند.»

آقای پوروشنکو روز چهارشنبه به برلین می رود تا با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه درباره مسائل اوکراین و بحران جدایی خواهان در شرق این کشور گفتگو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات ضد تهاجمی ارتش اوکراین علیه روسیه؛ کی‌یف از فتوحات تازه در ساحل دنیپرو خبر داد

حمله موشکی روسیه به کی‌يف بعد از ۵۲ روز؛ اوکراین: ۱۹ پهپاد ایرانی شاهد را سرنگون کردیم

روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا؛ فن در لاین: کی‌یف همزمان با جنگ اصلاحات عمیق و بزرگی انجام داد