Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سرعت: رقابتهای رالی و فرمول یک در هفته ای که گذشت

سرعت: رقابتهای رالی و فرمول یک در هفته ای که گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برتری اوژیه در رالی آلمان سباستین اوژیه، راننده فرانسوی تیم فولکس واگن برنده رقابتهای رالی آلمان شد. او توانست ششمین پیروزی فصلش را به دست آورد. او

آگهی

برتری اوژیه در رالی آلمان

سباستین اوژیه، راننده فرانسوی تیم فولکس واگن برنده رقابتهای رالی آلمان شد. او توانست ششمین پیروزی فصلش را به دست آورد. او این رقابتها را در حالی به پایان رساند که ۲۳ ثانیه از هم تیمی و نزدیکترین رقیبش یاری متی لاتوالا، راننده فنلاندی و۱ دقیقه و۳۳ ثانیه و۶ صدم ثانیه از آندریاس میکلسون، راننده نروژی تیم فولکس واگن جلوتر بود.

به این ترتیب روز یکشنبه را تیم فولکس واگن پیروزمندانه به پایان رساند زیرا هر سه سکوی برندگان رالی آلمان توسط اعضای این تیم تصاحب شده بود.

با این پیروزی، سباستین اوژیه نیز یک گام دیگر به سومین عنوان قهرمانی پیاپی خود در تیم فولکس واگن نزدیکتر شد. حال باید تا پایان رقابتهای استرالیا منتظر ماند تا دید آیا او به این عنوان دست خواهد یافت یا خیر.

برتری همیلتون در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ بلژیک

مانند اوژیه که از ابتدا تا انتهای رقابتهای رالی آلمان همواره پیشتاز بود، لوئیس همیلتون نیز در مسابقات بلژیک چه در رقابتهای تعیین خط و چه در مسابقه اصلی، همواره صدر نشین جدول امتیازات بود. او نیز ششمین پیروزی اش را در رقابتهای فصل جشن گرفت.

لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس توانست درنهایت با پیشی گرفتن بر هم تیمی خود نیکو رزبرگ آلمانی و با کسب ۲۸ امتیاز بیشتر، در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ بلژیک به پیروزی برسد.

جایگاه سوم نیز به رومن گروجان از تیم لوتوس تعلق گرفت. به این ترتیب رومن فرانسوی برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۳ میلادی، بار دیگر روی سکوی برندگان مسابقات فرمول یک ایستاد.

اولین پیروزی مایکل شوماخر در دنیای رقابتهای فرمول یک

پیست اسپافرانکورشامپ (Spa-Francorchamps) در بلژیک یکی از مشهورترین پیستهای مسابقات فرمول یک در جهان است. در این پیست بود که در تاریخ ۳۰ اوت سال ۱۹۹۲ میلادی، بزرگترین قهرمانِ همه زمانها برای اولین بار به جهان معرفی شد.

مایکل شوماخر اولین پیروزی از ۹۱ پیروزیش را در این پیست به دست آورد. این قهرمان افسانه ای مسابقات فرمول یک اولین مسابقه خود را در ۲۲ سالگی در پیست بلژیک انجام داد. او در سال ۲۰۰۶ پس از هفت دوره قهرمانی و کسب ۹۱ پیروزی، از رقابتهای حرفه ای کناره گیری کرد اما سال ۲۰۱۰ میلادی با تیم مرسدس بازگشتی دوباره داشت و درنهایت در سال ۲۰۱۲ میلادی بار دیگر و برای همیشه از دنیای اتومبیلرانی خداحافظی کرد.

شوماخر در دسامبر ۲۰۱۳ میلادی هنگام اسکی در کوههای آلپ فرانسه دچار سانحه شد و پس از آن به کما رفت. پس از انجام عمل جراحی و مراقبتهای پزشکی سرانجام او در ژوئن ۲۰۱۴ میلادی از حالت کما خارج شد و هم اکنون درمان او برای بازیابی هوشیاری اش ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها