جنگنده های اسرائیلی بلندیهای جولان در سوریه را بمباران کردند

جنگنده های اسرائیلی بلندیهای جولان در سوریه را بمباران کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صبح جمعه بلندی های جولان توسط جنگنده های اسراییلی بمباران شدند. سوریه می گوید پنج نفرغیرنظامی در این بمباران کشته شدند. اما ارتش اسراییل اعلام کرده

آگهی

صبح جمعه بلندی های جولان توسط جنگنده های اسراییلی بمباران شدند. سوریه می گوید پنج نفرغیرنظامی در این بمباران کشته شدند. اما ارتش اسراییل اعلام کرده خودروی اعضای گروه جهاد اسلامی را در خاک سوریه هدف قرار داده و دست کم چهار نفر از پنج سرنشین آن را کشته است.

در اتفاق تلخ دیگری در سوریه نیروهای دولت اسلامی صومعه مارالیان در شهر القریتین در استان حمص سوریه را تخریب کردند و کشیش این صومعه را به گروگان گرفته اند. داعشیها شهر القریتین را دو هفته پیش از کنترل نیروهای دولتی خارج کردند.

به گفته مرکز نظارت بر حقوق بشر در سوریه داعش بسیاری از گروگان ها را به شهر رقه، پایتخت این گروه در سوریه منتقل کرده است.

همزمان دولت ترکیه ادعا می کند برای ممانعت از ورود اعضای داعش به این کشور دیوارهای بتنی در مرز این کشور با سوریه قرار می دهد. نیروهای کرد می گویند ترکیه با اینکار می خواهد جلوی ارتباط کردهای سوریه و ترکیه را بگیرد. نصب دیوارهای مرزی از منطقه ریحان لی آغاز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟