Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک شرکت آلمانی چهارده فرودگاه یونان را اجاره می کند

یک شرکت آلمانی چهارده فرودگاه یونان را اجاره می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکت آلمانی «فراپورت» اداره ۱۴ فرودگاه یونانی را در قالب یک قرارداد اجاره به دست می گیرد. این قرارداد که بخشی از روند اصلاحات اقتصادی و خصوصی سازی

آگهی

شرکت آلمانی «فراپورت» اداره ۱۴ فرودگاه یونانی را در قالب یک قرارداد اجاره به دست می گیرد. این قرارداد که بخشی از روند اصلاحات اقتصادی و خصوصی سازی شرکتهای دولتی محسوب می شود از سوی دولت یونان به تصویب رسیده و انتظار می رود که ظرف روزهای آینده به تأیید نهایی برسد.

بر اساس این قرارداد، شرکت آلمانی در چهار سال نخست اجرای این توافق نامه ۳۳۰ میلیون یورو در فرودگاه های یونان سرمایه گذاری کرده و در سالهای آینده این رقم را به یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو خواهد رساند. همچنین در دوره اجرای این معاهده، دولت یونان مبلغی افزون بر یک میلیارد و دویست میلیون یورو دریافت می کند. به علاوه، پیش بینی می شود اجرای این توافق به ایجاد ۱۵۰۰ شغل جدید و ۱۵۰۰۰ شغل جانبی منجر شود.

شرکت فراپورت، که اداره فرودگاه فرانکفورت و همچنین فرودگاه های دیگری در نقاط مختلف دنیا را بر عهده دارد، نوامبر سال گذشته پیشنهاد خود را به دولت پیشین یونان ارائه کرده بود. دولت چپگرای یونان که به شدت درگیر حل و فصل بحران اقتصادی است، با تصویب این قرارداد عملاً اولین گام مهم خود را برای خصوصی سازی و تسهیل سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر می دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد

آتش سوزی‌های جنگلی و دستور نخست‌وزیر یونان برای آماده‌ باش: ما در جنگ هستیم

آتش‌سوزی در یونان؛ هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند