تیم جستجو به محل سقوط هواپیمای اندونزیایی اعزام شد

تیم جستجو به محل سقوط هواپیمای اندونزیایی اعزام شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات اندونزی می گویند جستجو برای یافتن بقایای هواپیمای مسافربری خطوط هوایی تریگانا را آغاز کرده اند. این هواپیمای مسافربری با ۵۴ سرنشین صبح روز

آگهی

مقامات اندونزی می گویند جستجو برای یافتن بقایای هواپیمای مسافربری خطوط هوایی تریگانا را آغاز کرده اند. این هواپیمای مسافربری با ۵۴ سرنشین صبح روز یکشنبه از صفحۀ رادار محو شد و ساعاتی بعد، مسئولان هوانوردی اندونزی از سقوط آن خبر دادند.

به گفتۀ منابع خبری، این هواپیما در منطقۀ کوهستانی و جنگلی بینتانگ در استان پاپوآی سقوط کرده و تیم جستجو و امدادرسانی از صبح روز دوشنبه کار خود را برای جستجو در این منطقه آغاز کرده است.

پیش از این و به نقل از اهالی روستایی در این منطقه، سقوط این هواپیما توسط مسئولان خطوط هوایی تریگانا تأیید شده بود. منطقۀ سقوط این هواپیما مشخص شده ولی به دلیل نامساعد بودن هوا، هواپیمای تجسس مجبور به بازگشت به فرودگاه پیش از مشخص کردن محل دقیق سقوط آن شده است.

هنوز علت این سانحه مشخص نیست اما بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط «شبکۀ امنیت هوایی» این هواپیما از ۲۷ سال پیش به خدمت گرفته شده است. شرکت هواپیمایی تریگانا از سال ۲۰۰۷ توسط اتحادیۀ اروپا در لیست خطوط هوایی پرخطر ثبت شده است و اجازۀ فعالیت در محدودۀ هوایی اروپا را ندارد.

از سال ۱۹۹۱ به این سو، این شرکت هواپیمایی که صاحب ۱۴ هواپیمای مسافربری است، با ۱۴ سانحۀ هوایی روبرو بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سران کشورهای آسه‌آن در جاکارتا با رهبران قدرت‌های بزرگ دیدار می‌کنند

اتهام آزار جنسی؛ قطع همکاری سازمان «میس یونیورس» با شرکت مجری رقابت‌های دختر شایسته اندونزی

اندونزی یک نفتکش ایرانی را توقیف کرد