Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قانون ضدتروریسم جدید در مصر مخالفان و موافقان خود را دارد

قانون ضدتروریسم جدید در مصر مخالفان و موافقان خود را دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وضع قانون ضدتروریسم جدید و سختگیرانه ای که روز یکشنبه به امضای عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر رسید بحث، انتقاد و حمایت شهروندان و روزنامه نگاران

آگهی

وضع قانون ضدتروریسم جدید و سختگیرانه ای که روز یکشنبه به امضای عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر رسید بحث، انتقاد و حمایت شهروندان و روزنامه نگاران این کشور را بدنبال داشته است.

از دید ایمن، روزنامه نگار مصری وضع این قانون ضرورت داشته است. وی می گوید:«انتقادات روزنامه نگاران انتقادات مشروعی می تواند باشد اما از سوی دیگر قوانین سختگیرانه برای مبارزه با تروریسم نیز ضرورت دارد و وضع آن حق دولت است.»

عمر حسنی، کارشناس دنیای رسانه اما می گوید:«واژه تروریسم بعنوان تهدیدی بسیار جدی برای آزادی بیان دایره وسیعی را در بر می گیرد. قانون جدید باید آشکارا و دقیق و بدون ایجاد محدودیت در آزادی بیان به تعبیر کلمه تروریسم می پرداخت. این قانون آزادی بیان را تا حدودی محدود می کند.»

بر اساس قانون جدید مجازات کسانی که در اینترنت و وب سایت ها به اشاعه و حمایت از تروریسم و عقاید و باورهای تروریستی بپردازند کمتر از ۵ سال نخواهد بود.

خبرنگار یورونیوز از قاهره می گوید:«حامیان وضع این قانون آن را در تامین امنیت کشور خصوصا در این برهه از جنگ علیه تروریسم ضروری می دانند. منتقدان اما آن را محدود کننده آزادی بیان و رسانه ها و به زیان حقوق بشر می دانند.»

بر اساس این قانون روزنامه نگارانی که به نشر اطلاعات کذب متهم شوند و روایت شان از حملات دولت علیه اسلامگرایان با آمار و اطلاعات رسمی همخوانی نداشته باشد تا ۵۸ هزار یورو جریمه شده و یا تا یکسال از فعالیت در دنیای رسانه محروم می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

پیمان ۴۰ ساله کمپ دیوید؛ اگر مصر تهدید به لغو توافقنامه صلح با اسرائیل را عملی کند چه می‌شود؟

توزیع آرد در بین رای‌دهندگان؛ چالش‌های سیسی برای سومین پیروزی در انتخابات مصر کدامند؟