در خبرها آمده بود...

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در خبرها آمده بود...

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند

سردرگمی تایمز بریتانیا درباره پاپ ژان پل دوم

روزنامه “بریتانیایی تایمز”: پس از آنکه ادعاکرده بود کارل جوزف وتیولا اولین پاپ غیر کاتولیک جهان در ۴۵۰ سال گذشته بوده است، ادعای خود را تصحیح کرد و گفت منظورش این بوده که پاپ اولین رهبر غیر ایتالیایی کلیسای کاتولیک در ۵ قرن گذشته بوده است.

یک پناهجوی غنایی دخترش را آنگلا مرکل نام نهاد

اوفلیا آده مادر این کودک می گوید آنگلا مرکل زن خوبی است و او را دوست دارم. مسئولان اداره ثبت اسناد گرچه از این انتخاب شگفت زده شده اند اما اعتراضی به آن نکردند.

آنگلا مرکل آده دوم فوریه بدنیا آمد و هم اکنون در یکی از اقامتگاه های پناهجویان در هانوفر زندگی می گند.

ترکیه؛ ساکنان محلی مانع از سقوط یک خودروری توریستی در آب شدند

ساکنان محلی استانبول مانع از سقوط خودروری یک گردشگر به بسفر شدند.

طولانی ترین پرواز بدون توقف از دوبی به پاناما

خطوط هوایی امارات در نظر دارد تا در اول فوریه سال آینده میلادی پروازی را بین دو قطب تجاری دنیا برقرار کند. این پرواز هفده ساعت و سی پنج دقیقه طول می کشد. پرواز مذکور همچنین قابلیت حمل ۱۵ تن بار را نیز خواهد داشت.

در حال حاضر طولانی ترین پروازها بین دالاس و سیدنی به مدت هفده ساعت، ژوهانسبورگ به آتلانتا به مدت شانزده ساعت چهل دقیقه و دبی به لس آنجلس به مدت شانزده ساعت و سی و پنج دقیقه در جریان هستند.

خطوط هوایی امارات تا پایان سال جاری میلادی قرار است چهار مسیر هوایی را بین مشهد در ایران، اورلندو در فلوریدا، باماکو در مالی و بولونیا در ایتالیا به شبکه هوایی خود اضافه کند.

رای گیری برای پرچم نیوزلند

دولت نیوزلند، برای انتخاب پرچم جدید این کشور پروژه ای را از طریق اینترنت به راه انداخته و شهروندان این کشور می توانند با مراجعه به وبسایت رسمی مربوطه به پرچم مورد نظر خود رای دهند. پرچم نهایی از طریق همه پرسی انتخاب خواهد شد. تا کنون چهل نمونه طرح جدید برای پرچم آینده این کشور پیشنهاد شده است.

پرچم کنونی این کشور در سال ۱۹۰۲ طراحی شد و ثبت شد.

آلمان؛ زنی در حال آبتنی در دریاچه شمش طلا یافت

دختر شانزده ساله آلمانی که در دریاچه بایرن شنا می کرد در عمق دو متری، یک شمش طلا به وزن پانصد گرم و به ارزش شانزده هزار یورو پیدا کرد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

وبسایتی در آمریکا نام جذابترین رهبران دولت را منتشر کرد

به نوشته این وبسایت برای مدتها، شهروندان جهان از سلطه رهبران غیر جذاب به تنگ آمده اند. این وبسایت امیدوار است رتبه بندی رهبران جهان از روی چهره شان به وضع موجود پایان دهد.

جیگمی خسار نامگیال وانگچوک، پادشاه بوتان در صدر این رتبه بندی قرار دارد.