انفجارهای مهیب، شهر تیانجین در چین را لرزاند

انفجارهای مهیب، شهر تیانجین در چین را لرزاند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجارهای پی در پی، شهر صنعتی تیانجین در شمال چین را لرزاند و ۱۷ کشته و بیش از ۴۰۰ مجروح برجای گذاشت. در نتیجۀ این انفجارها که به گفتۀ منابع خبری

آگهی

انفجارهای پی در پی، شهر صنعتی تیانجین در شمال چین را لرزاند و ۱۷ کشته و بیش از ۴۰۰ مجروح برجای گذاشت. در نتیجۀ این انفجارها که به گفتۀ منابع خبری چین، در یک انبار متعلق به شرکت حمل و نقل مواد شیمیایی «رویی های» رخ داده، ۶۰۰ اتومبیل در آتش سوخته اند و هوای شهر به شدت آلوده شده است. نخستین انفجار در ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت محلی در این شهر بندری که در نزدیکی پکن قرار دارد، ثبت شده است.

سازمان زلزله نگاری چین، قدرت این انفجارها را با یک زمین لرزۀ سه ریشتری برابر دانسته است. به گزارش این سازمان، قدرت نخستین انفجار صورت گرفته با سه تن تی.ان.تی برابری می کند. سازمان زلزله نگاری چین برای انفجار دوم که به فاصلۀ چند دقیقه صورت گرفته، با قدرت ۲۱ تن از این مواد انفجاری برابر است.

اطراف محل این انفجارها از ساکنان آن تخلیه شده و آتش سوزی ناشی از این انفجارها نیز تقریبا مهار شده است. مسئولان شهر تیانجین از مفقود شدن دو تن از ماموران آتش نشانی که در حال اطفای حریق ناشی از این انفجارها بودند، خبر داده اند.

ارتش در محل آتش سوزی مستقر شده و زی جینپینگ، رئیس جمهوری چین نیز از مقامات این کشور خواسته است تمام تلاش خود را برای رسیدگی به مجروحان و برقراری آرامش و امنیت مردم در این شهر به کار ببندند.

رسانه های چینی از پاسخگویی یکی از مسئولان شرکت رویی های به کمیتۀ رسیدگی به علل این انفجارها خبر داده اما تاکید کرده اند هیچ کس در این رابطه دستگیر نشده است. پلیس چین این انفجارها را یک حادثۀ تکنیکی در این انبار دانسته و اعلام کرده است دلایل آن در حال بررسی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟

مرگ ناگهانی مرد شماره ۲؛ لی‌ که‌چیانگ، رهبر اقتصادی چین که بود؟