اردوغان: جنگ بی پایانی علیه تروریست ها آغاز شده است

اردوغان: جنگ بی پایانی علیه تروریست ها آغاز شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از دوشنبه خونین در ترکیه، خانواده یک سرباز کشته شده در حمله به یک هلی کوپتر در شهر شرناق، مراسم سوگواری برگزار کردند. پس از حملات تروریستی

آگهی

یک روز پس از دوشنبه خونین در ترکیه، خانواده یک سرباز کشته شده در حمله به یک هلی کوپتر در شهر شرناق، مراسم سوگواری برگزار کردند.

پس از حملات تروریستی روز گذشته در ترکیه که به کشته شدن دست کم ۹ تن منجر شد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که کشورش جنگی بی پایان علیه تروریست ها را آغاز کرده است.

آقای اردوغان در سخنانی گفت: «توقف تیراندازی کافی نیست.اسلحه ها باید زمین گذاشته و دفن شوند. من در این باره اصرار دارم. مبارزه ما تا زمانی که حتی یک تروریست در خاک ما وجود دارد و تا زمانی که همه سلاح هایشان به خاک سپرده شود ادامه خواهد داشت.»

کنسولگری آمریکا در استانبول که روز دوشنبه هدف حمله تروریستی قرار گرفته بود، روز سه شنبه فعالیت خود را از سر گرفت. روز دوشنبه این کنسولگری مورد حمله دو زن تروریست قرار گرفته بود. ارتش ترکیه فشار بر شبه نظامیان پ کا کا را با دور تازه ای از حملات هوایی، افزایش داده است.

از سوی دیگر و با مجوز ترکیه به آمریکا برای استفاده از پایگاه نظامی اینجرلیک برای حمله به شبه نظامیان داعش، فعالیت های نظامی در منطقه تشدید شده است. ترکیه بدنیال ایجاد یک منطقه پرواز ممنوع برای حمایت از غیرنظامیان در شمال سوریه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: مسئول تنش‌های اخیر خاورمیانه نتانیاهو است؛غرب در برابر حمله اسرائیل به سفارت ایران سکوت کرد

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه چگونه به جنبش‌های زنان این کشور جان دوباره بخشید؟

شکست سنگین حزب اردوغان در انتخابات شهرداری‌های ترکیه