Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انفجارهای متعدد در شهر بعقوبه جان دهها نفر را گرفت

انفجارهای متعدد در شهر بعقوبه جان دهها نفر را گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استان دیاله در شرق عراق روز دوشنبه صحنۀ چندین انفجار بود که در نتیجۀ آن دست کم ۴۷ نفر کشته شده اند. به گفتۀ مقامات امنیتی این کشور، در یکی از این

آگهی

استان دیاله در شرق عراق روز دوشنبه صحنۀ چندین انفجار بود که در نتیجۀ آن دست کم ۴۷ نفر کشته شده اند. به گفتۀ مقامات امنیتی این کشور، در یکی از این انفجارها، فرد انتحار کننده اتوموبیل خود را در یک بازار محلی در شهر بعقوبه واقع در این استان منفجر کرده است که در پی آن، دست کم ۴۰ نفر کشته و ۵۵ نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

ساعاتی پس از حملۀ انتحاری نخست، عملیات مشابه دیگری نیز که در شرق این شهر بوقوع پیوسته است که در نتیجۀ آن هفت نفر کشته و ۲۵ نفر مجروح شده اند.

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت این دو عملیات انتحاری را بعهده گرفته است.

انفجارهای روز دوشنبه در استان دیاله در حالی بوقوع می پیوندد که دولت عراق در ماه ژانویۀ گذشته از عقب راندن داعش از این منطقۀ هم مرز با ایران خبر داده بود.

با این دو عملیات انتحاری، شمار قربانیان انفجارهایی از این دست در این استان شیعه نشین طی کمتر از یکماه به بیش از ۱۵۰ نفر می رسد. در ماه گذشته نیز در انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر خان بانی سعد در استان دیاله، دست کم صد نفر کشته شدند. داعش مسئولیت آن حملۀ انتحاری را نیز بعهده گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر عراق به انجام اصلاحات فراگیر وعده داد

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد