سرعت: درخشش مارک مارکز در مسابقات جایزه بزرگ ایندیاناپولیس

سرعت: درخشش مارک مارکز در مسابقات جایزه بزرگ ایندیاناپولیس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سومین پیروزی پیاپی مارکز در ایندیاناپولیس مارک مارکز، موتورسوار اسپانیایی تیم هوندا برای سومین فصل پیاپی قهرمان مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ

آگهی

سومین پیروزی پیاپی مارکز در ایندیاناپولیس

مارک مارکز، موتورسوار اسپانیایی تیم هوندا برای سومین فصل پیاپی قهرمان مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ ایندیاناپولیس شد. مارکز، قهرمان دو فصل پیشین مسابقات جهانی این رقابت را از جایگاه نخست استارت زد.

در همان ابتدا، خورخه لورنزو هموطن مارکز با یک استارت عالی از او پیشی گرفت. در ادامه مارکز ۲۲ ساله در تعقیب موتور سوار تیم یاماها بود تا در نهایت در دور بیست و چهارم از غفلت لورنزو نهایت استفاده را برد و از او سبقت گرفت.

مارکز در ادامه به پیشتازی ادامه داد تا سومین پیروزی فصل خود را در پیستی که با پیچ و خم آن بخوبی آشناست به دست بیاورد.

خورخه لورنزو با اختلاف ۶۸۸ هزارم ثانیه دوم شد و والنتینو روسی دیگر موتور سوار تیم یاماها هم به جایگاه سوم بسنده کرد. روسی با ۱۹۵ امتیاز در صدر جدول رده بندی کلی مسابقات قرار دارد.

نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ موتو جی پی ایندیاناپولیس

هفت سال پیش نخستین دوره مسابقات موتو چی پی جایزه بزرگ ایندیاناپولیس زیر بارش شدید باران برگزار شد. در این مسابقه لغزندگی پیست موجب شد تا موتورسواران با احتیاط بیشتری به رقابت بپردازند. در نهایت هم بارندگی و باد شدید سبب توقف این مسابقه در دور بیست و یکم شد.

اما در نهایت والنتینو روسی ایتالیایی با ثبت زمان ۳۷ دقیقه و ۲۰ ثانیه روی جایگاه نخست ایستاد. روسی در آن فصل دست نیافتنی بود و در نهایت هم پیروز بلامنازع مسابقات سال ۲۰۰۸ میلادی شد.

رقابت دانی پدروسآ با مارکو آندریتی

مسئولان برگزاری مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ ایندیاناپولیس برای جذب تماشاچی بیشتر رقابتی را میان یک موتور سوار و یک راننده اتوموبیل رانی برگزار کردند.

در این مسابقه نمایشی دانی پدروسآ، موتور سوار اسپانیایی تیم هوندا با مارکو آندریتی آمریکایی رقابت کرد. ۲ ورزشکار در تمام طول مسیر سایه به سایه هم حرکت کردند، ولی در نهایت در ۵۰ متر آخر پدروسآ از رقیبش پیشی گرفت و زودتر از او از خط پایان گذر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها