Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مخالفت نامزدهای جمهوریخواه آمریکا با توافق هسته ای با ایران

مخالفت نامزدهای جمهوریخواه آمریکا با توافق هسته ای با ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفده کاندیدای حزب جمهوریخواه ایالات متحده آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری روز پنج شنبه در شبکه فاکس نیوز و در دو مرحله به مناظره انتخاباتی

آگهی

هفده کاندیدای حزب جمهوریخواه ایالات متحده آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری روز پنج شنبه در شبکه فاکس نیوز و در دو مرحله به مناظره انتخاباتی پرداختند. توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی، یکی از موضوعات بحث برانگیز این مناظره بود.

در پایان دو مرحله مناظره، دونالد ترامپ همچون گذشته در اختلافی فاحش با سایرین، در جایگاه پرطرفدارترین کاندیدای حزب جمهوریخواه برای نامزدی در انتخابات ریاست جهموری ایالات متحده قرار دارد.

پیش تر، برخی از این میلیاردر آمریکایی خواسته بودند که به عنوان یک داوطلب مستقل و غیرحزبی به کارزار انتخابات ریاست جمهوری وارد شود.

برخی از کاندیداهای این حزب اعلام کرده اند که در کنگره آمریکا به توافق هسته ای با ایران رأی منفی خواهند داد.

دونالد ترامپ در جریان این مناظره می گوید: «شما می گویید که ما در حال توافق با ایران هستیم و این را و آن را می خواهیم. ما زندانیانمان در ایران را می خواهیم. ما همه این چیزها را می خواهیم، نه فقط برخی از آنها را. اگر ایران مانند یک سهام بود، شما اکنون می رفتید و تمام آن را می خریدید. آنچه در ایران می گذرد شرم آور است و سبب نابودی بخش بزرگی از دنیاست.»

جپ بوش، برادر و فرزند دو رییس جمهوری سابق آمریکا و دیگر کاندیدای داخلی حزب جمهوریخواه نیز در این مناظره گفت: «آنچه که اکنون ما با یک هوش ناقص و بدون در نظرگرفتن جوانب امنیتی می دانیم و می گوییم این است که حمله به عراق اشتباه بوده است. اما در این مسأله درسی نهفته است که باید آن را فراگیریم. هنگامی که باراک اوباما به ریاست جمهوری رسید، عراق را کنار گذاشت. او عراق را ترک کرد و هنگامی که آنجا را ترک کرد، این کشور به دست القاعده افتاد. با ترک عراق توسط ایالات متحده بود که داعش به وجود آمد.»

نخستین بخش از این مناظره، با حضور هفت کاندیدا که در نظرسنجیها طرفداران کمتری دارند برگزار شد و در دومین مناظره که در ساعت ۲۱ به وقت محلی انجام گرفت، ۱۰ کاندیدای پرطرفدارتر حضور یافتند.

دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، در سال ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد. پیش بینی می شود که نامزد برگزیده از حزب جمهوریخواه، در این انتخابات با رقیبی چون خانم هیلاری کلینتون از حزب دموکرات به رقابت نهایی خواهد پرداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد