Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بیست تن ضایعات از یکی از استخرهای فوکوشیما تخلیه شد

بیست تن ضایعات از یکی از استخرهای فوکوشیما تخلیه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسئولان نیروگاه اتمی فوکوشیما می گویند یک جرثقیل بیست تنی را که در جریان انفجارهای این نیروگاه تخریب شده بود، از استخر یکی از راکتورهای غیرفعال

آگهی

مسئولان نیروگاه اتمی فوکوشیما می گویند یک جرثقیل بیست تنی را که در جریان انفجارهای این نیروگاه تخریب شده بود، از استخر یکی از راکتورهای غیرفعال فوکوشیما خارج کرده اند. به گفتۀ مسئولان شرکت تپکو که کنترل این نیروگاه اتمی را در اختیار دارد، این عملیات با موفقیت انجام شده است.

این جرثقیل بیست تنی در زمان فعالیت این نیروگاه کار انتقال سوخت راکتورها به استخرهای آب سرد را به عهده داشته اما در زمان انفجار راکتورهای این نیروگاه به علت تخریب و ذوب شدن در یکی از این استخرها باقی مانده بود.

این عملیات به دلیل بالا بودن میزان رادیو اکتیو در راکتور شمارۀ سۀ این نیروگاه، با استفاده از ماشین آلاتی بالغ بر ۶۰۰ تن و بدون مشارکت مستقیم نیروی انسانی انجام شده است.

این عملیات در حالی صورت می گیرد که بنا بر اعلام دادگاهی در ژاپن، محاکمۀ سه نفر از مسئولان نیروگاه فوکوشیما به زودی آغاز می شود.

در پی زلزلۀ مهیبی که در ماه مارس ۲۰۱۱ به وقوع پیوست، سه راکتور از شش راکتور نیروگاه اتمی فوکوشیما منفجر شدند که در نتیجۀ آن آسیب های زیست محیطی زیادی به بار آمد و دهها هزار نفر نیز مجبور به ترک این منطقه شدند. این حادثه سبب اعتراض های بسیاری از مردم علیه استفاده از انرژی اتمی در این کشور شد.

به گفتۀ مقامات شرکت تپکو، تخریب کامل این نیروگاه و جمع آوری و انتقال سوخت اتمی این راکتورها دست کم ۴۰ سال وقت می برد.

از سوی دیگر، شرکت برق کیوشو از تصمیم برای آغاز بهره برداری از یک راکتور اتمی خود در روز دهم اوت خبر داده است. این شرکت فعالیت راکتورهای خود را متوقف کرده بود اما با اعلام اینکه با بهره برداری مجدد از این راکتور، ماهانه ۶۰ میلیون دلار در سوخت های فسیلی صرفه جویی می شود، از آغاز بکار مجدد این راکتور خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه پژوهش تازه در کنیا: فیل‌ها همدیگر را به اسم صدا می‌زنند

آیا حاضرید در ازای کسر حقوق خودروی برقی اجاره‌ای داشته باشید؟

واکنش باقری کنی به واگذاری مسئولیت پرونده هسته‌ای به شمخانی: چیزی به نام مذاکرات هسته‌ای نداریم