روسیه قهرمان بازی های المپیک جوانان قاره اروپا شد

روسیه قهرمان بازی های المپیک جوانان قاره اروپا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیزدهمین دوره بازی های المپیک جوانان قاره اروپا هفته گذشته در تفلیس، پایتخت گرجستان برگزار شد. در این بازی ها بیش از ۲۳۰۰ ورزشکار جوان از ۵۰ کشور

آگهی

سیزدهمین دوره بازی های المپیک جوانان قاره اروپا هفته گذشته در تفلیس، پایتخت گرجستان برگزار شد. در این بازی ها بیش از ۲۳۰۰ ورزشکار جوان از ۵۰ کشور اروپایی با یکدیگر به رقابت پرداختند. جوانانی که در آینده ای نه چندان دور به بزرگان ورزش قاره سبز تبدیل خواهند شد در رشته های والیبال، تنیس، شنا، دوچرخه سواری، هندبال، جودو، بسکتبال، ژیمناستیک و دومیدانی توانایی های خود را محک زدند. در پایان ۶ روز رقابت، تیم روسیه با ۱۷ مدال طلا، ۹ نقره و ۱۱ برنز روی سکوی نخست ایستاد. تیم های ایتالیا و فرانسه هم دوم و سوم شدند.

در مسابقات دو و میدانی و در دو ۲۰۰۰ متر با مانع پسران مدال طلا به استفان اشمیت از اتریش رسید. ورزشکاران اسلوونی و فرانسه هم روی جایگاه دوم و سوم ایستادند.

در بخش دختران این ماده، یاسمین باکر هلندی زودتر از همه از خط پایان گذشت تا مدال خوش رنگ طلا را به گردن بیاندازد. ورزشکاران روسیه و مجارستان نیز دوم و سوم شدند.

ویوی لهی کانین از فنلاند در ۴۰۰ متر با مانع با ثبت زمان ۵۷ ثانیه و ۷۴ صدم ثانیه هم مدال طلا را به دست آورد و هم رکورد این بازی ها را شکست. مدال نقره و برنز هم به ورزشکاران فرانسه و نروژ رسید.

در پرش با نیزه هم الیزاوتا بوندارینکو روس رکورد شکنی کرد. او ۴ متر و ۲۰ سانتیمتر پرید. ورزشکاران سوئد و جمهوری چک هم به مقام دوم و سوم رسیدند.

در پارالل ناهم سطح مسابقات ژیمناستیک، مدال طلا به ستاره تیم روسیه، داریا اسکریپنیک رسید. او با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ برنز، مدال آورترین ورزشکار این بازی ها بود.

در بخش پسران جو کونور فریزر از بریتانیا خوش درخشید. پدیده این بازی ها، ۳ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز برای کشورش به ارمغان آورد.

مسابقات جودو محل یکه تازی ورزشکاران کشور میزبان، گرجستان بود. در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، روبینزون بیگلاریشویلی با برتری مقابل مانوئل لومباردو از ایتالیا به مدال طلا رسید.

در بخش دختران، مزیا بیبوشویلی مدال طلای وزن منهای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را کسب کرد. او در فینال ایلس بورین از هلند را شکست داد.

در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم هم اتریه لیپارتلیانی با برتری مقابل آنا پاولا دابروسکا از لهستان روی سکوی نخست ایستاد. در این وزن مدال برنز به روسیه رسید.

در روز پایانی مسابقات، اونیسه سانیب لیدز مدال طلای دیگری برای کشور میزبان کسب کرد. او در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم علی عمر توماوف از روسیه را مغلوب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعضای فدراسیون فوتبال عربستان رونالدو را به‌خاطر حرکتی «تحریک‌آمیز» جریمه و محروم کردند

شکست ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا؛ قطر در فینال به مصاف اردن می‌رود

گله تلویحی قلعه‌نویی به دلیل انتخاب داور کویتی برای قضاوت بازی ایران و قطر