Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کشته شدن سه سرباز ترک به تلافی حملات ترکیه علیه "پ ک ک"

کشته شدن سه سرباز ترک به تلافی حملات ترکیه علیه "پ ک ک"
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین گزارشها از نبرد میان ارتش ترکیه و مبارزان حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به “پ ک ک“، از کشته شدن سه سرباز ترک در حمله این گروه به گردان آنها

آگهی

آخرین گزارشها از نبرد میان ارتش ترکیه و مبارزان حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به “پ ک ک“، از کشته شدن سه سرباز ترک در حمله این گروه به گردان آنها در شرناق واقع در جنوب شرق این کشور حکایت دارد.

همزمان، صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب کرد مخالف دولت در ترکیه، نسبت به شکست روند صلح با ادامه تنشها میان دو طرف هشدار داده است.

گزارش دیگری حاکی است که نیروی هوایی ترکیه، سنگین ترین حملات را طی یک هفته گذشته علیه مواضع “پ ک ک” در عمادیه واقع در شمال عراق به پیش برده است.

ارتش ترکیه می گوید که انبارهای مهمات، پناهگاهها و زیر زمینها را در شش منطقه هدف قرار داده است.

اما یکی از ساکنان عمادیه، با بیان این که نیمی از ساکنان آن بدلیل ترس از بمبارانها گریخته اند، می گوید: “بسیاری از مزارع ما سوخته. این جنگ هیچ سودی ندارد. امیدوارم دولت ترکیه و پ ک ک مسائلشان را بطور مسالمت آمیز حل کنند.”

تحلیلگران معتقدند که متحدان ترکیه بخوبی می دانند که این کشور در جنگ علیه کردها و داعش، بازی دو گانه ای را به پبش می برد، ولی بخاطر از دست ندادن این بازیگر کلیدی منطقه، چاره ای جز سکوت ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید حملات ترکیه علیه "پ ک ک" و همکاری برای مقابله با داعش

داعش، فرصت ترکیه برای تسویه حساب با کردها

ادامه حملات هوایی ارتش ترکیه به مواضع داعش در سوریه و پ ک ک در عراق