حمله یهودی بنیادگرا به رژه همجنسگرایان در بیت المقدس با چاقو

حمله یهودی بنیادگرا به رژه همجنسگرایان در بیت المقدس با چاقو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردی یهودی در جریان رژۀ روز پنجشنبه همجنسگرایان در بیت المقدس (اورشلیم) شش نفر را به ضرب چاقو مجروح کرد. حال دو تن از مجروحان وخیم گزارش می شود

مردی یهودی در جریان رژۀ روز پنجشنبه همجنسگرایان در بیت المقدس (اورشلیم) شش نفر را به ضرب چاقو مجروح کرد. حال دو تن از مجروحان وخیم گزارش می شود.

آگهی

ضارب، يشای سشيسيل، یهودی بنیادگرایی است که فریاد زنان از پشت سر به راهپیمایی کنندگان حمله ور شد. این مرد مهاجم که در سال ۲۰۰۵ میلادی نیز در حمله مشابهی سه نفر را زخمی کرده و به ۱۲ سال زندان محکوم شده بود، سه هفته پیش آزاد و از زندان بیرون آمده بود.

پس از این که پلیس ضارب را دستگیر شرکت کنندگان در رژه سالانۀ همجنسگرایان به راهپیمایی خود ادامه دادند. بنی، یکی از راهپیمایی کنندگان جوان گفت: «همجنسگراستیزی در شهر ریشه دوانده است و هدف رژه و راهپیمایی ما تلاش برای تغییر چنین نگرشی است و امیدواریم موفق خواهیم شد. این صحنۀ حاصل عمل یک فرد است. امید که افرادی مثل او در اقلیت هستند.»

رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل این حمله را محکوم کرده و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، آن را مغایر با ارزش های بنیادین اسرائیل خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواپیمای کوچک مسافربری با خلبانی خبرنگار معروف فرانسوی سقوط کرد

وزیر فرانسوی از زیرگرفته شدن گربه در ایستگاه قطار پاریس «بهت‌زده» شد

مسن‌ترین انسان جهان در سن ۱۱۸ سالگی درگذشت