پلیس فرانسه شب گذشته مانع از ورود ۳۰۰ مهاجر به تونل مانش شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیس فرانسه شب گذشته مانع از ورود ۳۰۰ مهاجر به تونل مانش شد

درحالیکه لندن و پاریس در تلاش برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی از طریق تونل مانش به بریتانیا هستند، مهاجران سرگردان در کاله در شمال فرانسه به هر آب و آتشی می زنند تا خود را سرزمین رویایی شان برسانند؛ از گذشتن از تونل مانش با پای پیاده و پنهان شدن در قسمتهای مختلف کامیونها تا جهیدن بر روی قطار، هدف آنها رسیدن به بریتانیاست.

در همین حال پلیس فرانسه می گوید شب گذشته مانع از ورود ۳۰۰ مهاجر به این تونل شده است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که در حال دیدار از تایلند است بار دیگر بر جدی گرفتن مساله مهاجران کاله تاکید کرد و گفت: «ما باید با فرنسه و شرکتهای مرتبط با تونل دست در دست هم روی این موضوع کار کنیم. باید ریشه مشکل را بشناسیم. مهاجران با گذشتن از مدیترانه در جستجوی زندگی بهتر هستند و باید مشکل را از ریشه حل کنیم.»

موضوع مهاجران غیرقانونی و بلاتکلیف در بندر کاله، مساله تازه ای نیست اما در ماه های گذشته بر تعداد این مهاجران به نحو چشم گیری افزوده شده است.

از ژوئن سال جاری تا کنون، بیش از ۱۵۰۰ نفر اقدام به گذشتن از کانال مانش کرده اند و ۹ نفر از آنها در جریان این تلاش ها جان باخته اند.

نخست وزیر بریتانیا پیشتر از تخصیص بودجه ای برای کشیدن حصار در محوطه تونل مانش خبر داد تا از این طریق بتوان مانع از ورود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ مهاجر سرگردان در کاله به کشورش شود.