شانزده ماه تشویش و دلهره؛ آیا راز ناپدید شدن بوئینگ مالزی گشوده می شود؟

شانزده ماه تشویش و دلهره؛ آیا راز ناپدید شدن بوئینگ مالزی گشوده می شود؟
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حدود ۱۶ ماه از ناپدید شدن یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی با ۲۳۹ سرنشین از جمله دو ایرانی در مسیر کوالالامپور به پکن می گذرد، هواپیمایی که

آگهی

حدود ۱۶ ماه از ناپدید شدن یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی با ۲۳۹ سرنشین از جمله دو ایرانی در مسیر کوالالامپور به پکن می گذرد، هواپیمایی که کوچکترین اثری از خود بجای نگذاشته است.

روز چهارشنبه اما در آبهای جزیره رئونیون فرانسه، ۶۰۰۰ کیلومتر دورتر از منطقه ای در اقیانوس هند که لاشه هواپیما در آن جستجو می شد، قطعه ای دو متری از بال یک هواپیما پیدا شد که مقامات می گویند بخشی از هواپیمای بوئینگ است.

حادثه ناپدید شدن این هواپیما که بخشی از درونمایه سریال «پایتخت» در ایران نیز شد معمایی است که تا به امروز ناگشوده باقی مانده است.

شاید حکایت تلخ و طنزآمیز ارسطو در این سریال که از کابوس ناشی از فقدان یار محبوب چینی خود که سرنشین این هواپیما بود رهایی نمی یابد، حکایت تلخ صدها نفری است که عزیزانشان مسافران این بوئینگ بودند.

فرزند یکی از مسافران چینی ناپدید شدۀ بوئینگ مالزیایی می گوید: «پیش از تایید مراجع ذیصلاح نمی تواند به گمانه زنی های رسانه ها و کارشناسان اعتماد کند.» وی می افزاید اظهارات مقامات مالزیایی و هواپیمایی این کشور نیز او را قانع نمی کند.

خواهر یک مسافر استرالیایی هم می گوید: «تشنه دانستن حقیقت حادثه هستیم و وقتی هم حقیقت روشن شد، موج دیگر غلیان احساسات و تاثر آغاز خواهد شد.»

سه فروند هواپیمای بوئینگ طی سال های گذشته در اقیانوس هند سقوط کرده اند. آیا قطعه پیدا شده متعلق به هواپیماهای قبلی است یا بوئینگ ۷۷۷ مالزی؟

شاید کارشناسان فرانسوی که این قطعه را بررسی می کنند به زودی و برای همیشه پرده از راز ناپدید شدن پرواز ام.اچ ۳۷۰ بر خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال قطعه پیدا شده از هواپیما به آزمایشگاه تولوز فرانسه

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟