Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مواضع سختگیرانه لندن و پاریس در قبال مهاجرت غیرقانونی به اروپا

مواضع سختگیرانه لندن و پاریس در قبال مهاجرت غیرقانونی به اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لندن و پاریس مواضع مشترکی را در قبال مهاجرت غیر قانونی دارند. ترزا مِی وزیر کشور بریتانیا روز سه شنبه در لندن میزبان همتای فرانسوی خود برنار کازنوو

آگهی

لندن و پاریس مواضع مشترکی را در قبال مهاجرت غیر قانونی دارند. ترزا مِی وزیر کشور بریتانیا روز سه شنبه در لندن میزبان همتای فرانسوی خود برنار کازنوو بود و با وی در باره کاستن از موج مهاجرت به سمت کشورهای اتحادیه اروپا و به خصوص کنترل بیشتر بر تردد مهاجرین به سوی بریتانیا از طریق اروتونل (تونل مانش) گفتگو کرد.

ترزا می بعد از این ملاقات به خبرنگاران گفت: «امروز توافق کردیم تا با یکدیگر کار کنیم و مهاجران را به کشورهایشان بازگردانیم به خصوص افرادی را که از غرب آفریقا آمده اند. با این اقدام افراد متوجه می شوند که سفر غیر قانونی آنها به اروپا بی نتیجه است و آنها نمی توانند در اروپا مستقر شوند.»

برنار کازنوو نیز تصریح کرد: «هفتاد درصد از افرادی که از آغاز سال جاری تلاش کرده اند وارد محدوده اتحادیه اروپا شوند، مهاجران غیر قانونی اقتصادی هستند. نباید حق ماندن در اروپا به آنها داده شود.»

این در حالی است که در برلین دیدگاه ها در این خصوص متفاوت است. افرادی که در قالب پروژه «آریوو برلن» در یک کارگاه آموزش فنی و حرفه ای به فعالیت مشغولند رویکرد دیگری نسبت به مهاجرت دارند. این پروژه ابتکاری است از سوی نهادهای شهری و اتاق مشاغل برلین که با هدف آموزش حرفه و دادن فرصت به مهاجران برای یافتن شغل پایه ریزی شده است.

آنتون شوئینومان، مسئول این پروژه می گوید نیروی کار ماهر در آلمان کم است و این کمبود به دلیل پیرشدن جمعیت در آینده بیشتر احساس خواهد شد: «مهمترین مشکل این است که افراد آموزش می بینند و قرارداد کاری هم بدست می آورند اما این مسئله مانع اخراج آنها از کشور نمی شود. این یعنی آلمان همواره آماده اخراج فردی است که مالیات می پردازد، زیرا تصور می شود چنین فردی در کشور خود مفید تر خواهد بود. مسئله ای که برای اقتصاد مشکل ساز است و نشان می دهد چرا کارفرمایان خواهان تضمین های قانونی بیشتر برای استخدام هستند. این بسیار منطقی است، شرکتی که فردی را آموزش می دهد بر روی آن فرد سرمایه گذاری می کند.»

طاهر عثمان محمد مهاجری بیست و پنج ساله از چاد است که قبل از عبور از مدیترانه مدتی را در لیبی سپری کرده است. او از آلمان درخواست پناهندگی کرده و میخواهد برای ماندن در اینجا شغل برقکاری را فرا گیرد: «ساده نیست اما می خواهم یاد بگیرم و ادامه دهم. امیدوارم سال آینده یا دو سال دیگر صاحب شغلی شوم.»

طراحان پروژه «آریوو برلن» معتقدند آموزش مهاجران راه حلی دوجانبه است. هم به نفع شهر است که جمیعت اش در حال پیر شدن است و هم مفید برای مهاجرانِ با انگیزه که میخواهند در آلمان بمانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیجر؛ صحرای اغادیز از دریای مدیترانه مرگبارتر است

روایت رسانه آلمانی از احتمال قراردادن سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه‌اروپا؛ آیامانع حقوقی برطرف شده؟

اعزام کشتی جنگی آلمان به دریای سرخ؛ برلین به ماموریت اتحادیه اروپا برای تأمین امنیت کشتیرانی پیوست