تأکید رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اتیوپی بر تشدید مبارزه با الشباب

تأکید رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اتیوپی بر تشدید مبارزه با الشباب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در ادامه دیدار خود از اتیوپی، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی به همراه نخست وزیر این کشور شرکت کرد

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در ادامه دیدار خود از اتیوپی، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی به همراه نخست وزیر این کشور شرکت کرد. محور اظهارات این دو رهبر را گسترش همکاری های دوجانبه اقتصادی و همچنین تشدید مبارزه با گروه تروریستی الشباب تشکیل می داد.

در این نشست خبری در آدیس آبابا، نخست وزیر اتیوپی، با اشاره به اهمیت روابط نزدیک این کشور با آمریکا، گفت: «آمریکا در بسیاری از زمینه ها شریک راهبردی اتیوپی است و ما مشتاقانه به دنبال جذب سرمایه گذاری های ارزنده این کشور هستیم که اخیراً به شکل نویدبخشی آغاز شده و قبلاً اغلب با کمبود آن مواجه بودیم.»

رئیس جمهور آمریکا، هم بر اهمیت این روابط تأکید کرد، و افزود: «همکاری های امنیتی ما افراط گرایان را وادار به عقب نشینی کرده است. اتیوپی با تهدیدات جدی مواجه است، و این کشور با مشارکت در مأموریت صلحبانی اتحادیه آفریقا در سومالی توانسته مناطق تحت کنترل الشباب را محدود کند. همانطور که آقای نخست وزیر اشاره کرد، بمبگذاری روز گذشته در موگادیشو (پایتخت سومالی) بار دیگر این نکته را به ما یادآور شد که گروههای تروریستی ای مثل الشباب فقط منادی مرگ و ویرانی اند و باید آنها را متلاشی کرد.»

اتیوپی یکی از بالاترین نرخ های رشد اقتصادی در آفریقا را دارد و بسیاری از شهروندان آن امیدوارند کشورشان با حمایت های اقتصادی و امنیتی آمریکا به ثبات و شکوفایی بیشتری دست پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در گردهمایی نخست وزیر اتیوپی ۸۳ زخمی بر جای گذاشت

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

دادگاه دو سوئدی مالک یک شرکت نفتی به اتهام همکاری با عمرالبشیر و شبه‌نظامیان سودان آغاز شد