در بمب گذاری مسیر کامیونهای ارتش ترکیه ۲ سرباز کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در بمب گذاری مسیر کامیونهای ارتش ترکیه ۲ سرباز کشته شدند

منابع خبری و نیروهای امنیتی ترکیه تأیید می کنند که در انفجار بمب در جنوب شرقی این کشور، دو سرباز کشته شده و دست کم چهار تن زخمی شده اند. این انفجار که در مسیر عبور کامیونهای ارتش در استان دیار بکر رخ داد، به شاخه نظامی حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک نسبت داده می شود.

ساعاتی پس از این انفجار، پلیس دیاربکر ۴۴ مکان را در جست و جوی عوامل پ ک ک مورد بازرسی قرار داده و تاکنون ۲۱ تن را نیز بازداشت کرده است.

با ادامه حملات ارتش ترکیه علیه مواضع داعش و حزب کارگران کردستان که از بامداد شنبه آغاز شد، تنش میان دولت و پ ک ک شدت یافته و در همین راستا رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، احمد داود اوغلو نخست وزیر و نجدت اوزل رییس ستاد کل ارتش این کشور نشستی را در استانبول برگزار کردند.

یک دیپلمات ایالات متحده آمریکا نیز قتل دو پلیس ترکیه توسط شاخه نظامی پ ک ک را محکوم کرده و از این گروه خواسته تا از تروریسم فاصله گرفته و با دولت ترکیه مذاکره کند. دولت ایالات متحده پ ک ک را یک گروه تروریستی می داند.

پس از انعقاد پیمان آتش بس میان ترکیه و حزب کارگران کردستان، پ ک ک در سال ۲۰۱۳، این نخستین نقض آتش بس محسوب می شود. دولت ترکیه هدف اصلی خود از این بمبارانها را ضربه زدن به نیروهای داعش عنوان کرده است.