در بمب گذاری مسیر کامیونهای ارتش ترکیه ۲ سرباز کشته شدند

در بمب گذاری مسیر کامیونهای ارتش ترکیه ۲ سرباز کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

منابع خبری و نیروهای امنیتی ترکیه تأیید می کنند که در انفجار بمب در جنوب شرقی این کشور، دو سرباز کشته شده و دست کم چهار تن زخمی شده اند. این انفجار

آگهی

منابع خبری و نیروهای امنیتی ترکیه تأیید می کنند که در انفجار بمب در جنوب شرقی این کشور، دو سرباز کشته شده و دست کم چهار تن زخمی شده اند. این انفجار که در مسیر عبور کامیونهای ارتش در استان دیار بکر رخ داد، به شاخه نظامی حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک نسبت داده می شود.

ساعاتی پس از این انفجار، پلیس دیاربکر ۴۴ مکان را در جست و جوی عوامل پ ک ک مورد بازرسی قرار داده و تاکنون ۲۱ تن را نیز بازداشت کرده است.

با ادامه حملات ارتش ترکیه علیه مواضع داعش و حزب کارگران کردستان که از بامداد شنبه آغاز شد، تنش میان دولت و پ ک ک شدت یافته و در همین راستا رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، احمد داود اوغلو نخست وزیر و نجدت اوزل رییس ستاد کل ارتش این کشور نشستی را در استانبول برگزار کردند.

یک دیپلمات ایالات متحده آمریکا نیز قتل دو پلیس ترکیه توسط شاخه نظامی پ ک ک را محکوم کرده و از این گروه خواسته تا از تروریسم فاصله گرفته و با دولت ترکیه مذاکره کند. دولت ایالات متحده پ ک ک را یک گروه تروریستی می داند.

پس از انعقاد پیمان آتش بس میان ترکیه و حزب کارگران کردستان، پ ک ک در سال ۲۰۱۳، این نخستین نقض آتش بس محسوب می شود. دولت ترکیه هدف اصلی خود از این بمبارانها را ضربه زدن به نیروهای داعش عنوان کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت

یک‌ سال پیش در شهر مهسا امینی چه‌ گذشت؛ روایت معلم سقزی از روز خاکسپاری ژینا و اعتراضات