بحران زباله در بیروت معترضان را به خیابانها کشاند

بحران زباله در بیروت معترضان را به خیابانها کشاند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بحران زباله در بیروت، صدها معترض را به خیابانها کشانده است. انباشت کوهی از زباله در پایتخت لبنان، سبب شده تا شهروندان علیه دولت تجمع کرده و شعار

آگهی

بحران زباله در بیروت، صدها معترض را به خیابانها کشانده است. انباشت کوهی از زباله در پایتخت لبنان، سبب شده تا شهروندان علیه دولت تجمع کرده و شعار بدهند.

رسانه های محلی بیروت گزارش می دهند که مردم از گسترش و اشاعه بیماریها نگران هستند و پودر سمی سفید رنگی بر روی زباله ها پاشیده می شود تا موش و سایر حیوانات از محل زباله ها دور نگه داشته شوند.

از «درگیرهای داخلی طولانی مدت در سوریه و بحران اقتصادی در این کشور»، به عنوان یکی از دلایل پدید آمدن بحران دفع زباله در کشور یاد می شود. اختلاف میان دولت لبنان و بخش خصوصی نیز به بحران زباله شدت بخشیده و اکنون در دمای بالای ۳۰ درجه بیروت، هر روز به انبوه زباله های متعفن افزوده می شود.

یک شهروند لبنانی معترض می گوید: «ما امروز اینجا هستیم تا به فساد و به زباله بگوییم «نه». زباله ای که برای سلامتی مضر است، همه جا دیده می شود. ما به اندازه کافی مشکل داریم، این نباید به مشکل تازه ای تبدیل شود و باید زود برطرف اش کنیم. از خواب بیدار شوید.»

برخی از سکنه بیروت نیز تلاش می کنند با روش ساده سوزاندن زباله ها، از آنها خلاص شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش تنش‌ها در منطقه؛ اسرائيل اهدافی را در خاک لبنان مورد هدف قرار داد

ارتش اسرائیل می‌گوید یک فرمانده «مهم» حزب‌الله را در حمله هوایی کشته است

حزب‌الله به تلافی حمله به عمق خاک لبنان ۶۰ راکت کاتیوشا به سمت اسرائیل شلیک کرد