موافقت ترکیه با درخواست آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک

موافقت ترکیه با درخواست آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنکارا سرانجام با درخواست ایالات متحده آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدانا به منظور مقابله با گروه داعش در عراق و سوریه

آگهی

آنکارا سرانجام با درخواست ایالات متحده آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدانا به منظور مقابله با گروه داعش در عراق و سوریه موافقت کرد.

همزمان جنگنده های اف ۱۶ ترکیه مواضع داعش را در نزدیکی شهر مرزی کیلیس در خاک سوریه هدف قرار دادند. این نخستین بار است که ترکیه علیه داعش دست به حمله هوایی می زند.

آنکار مبارزه علیه داعش را پس از آن جدی گرفت که با تهدید های امنیتی شدیدتر این گروه روبرو شد. در حمله انتحاری یک عضو وابسته به داعش در شهر عمدتا کردنشین سوروچ سی و دو نفر جان باختند.

در پی آن عملیات گسترده پلیس ترکیه برای شناسایی و دستگیری اعضای وابسته به داعش آغاز شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می گوید: «حکومت و دولت ما در پاسخ به هر حمله ای، اقدامات لازم را انجام خواهد داد. ما همه تدابیر احتیاطی ضروری را برای تامین امنیت و آرامش ملتمان در نظر خواهیم گرفت. این اقدامات از شب گذشته آغاز شده و ادامه می یابد.»

پلیس از شامگاه پنجشنبه در چندین عملیات در ۱۶ استان ترکیه ۲۹۷ نفر از جمله ۳۷ تبعه خارجی را به ظن همکاری با گروه داعش، احزاب چپ تندرو و پ کا کا دستگیر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله جنگنده های ترکیه به مواضع داعش در سوریه

دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با گروه داعش

قلیچداراوغلو در جستجوی آرای ملی‌گرایان؛ «پیروزی اردوغان یعنی ۱۰ میلیون پناهنده دیگر»