مقامات تگزاس: ساندرا بلاند خودکشی کرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
مقامات تگزاس: ساندرا بلاند خودکشی کرده است

به گفته مقامات محلی تگزاس آمریکا، کالبد شکافی «ساندرا بلاند»، زنی که جسد حلق آویز شده اش در بازداشتگاه پلیس پیدا شد، حکایت از خودکشی او دارد. او روز دهم ژوئیه در منطقه والر کانتی تگزاس دستگیر شد و سه روز بعد، در حالی که در بازداشت موقت به سر می برد، درگذشت.

معاون دادستان والر کانتی با تأیید وجود بریدگی روی مچ دست ساندرا گفت: «جای حدود سی بریدگی در حال ترمیم روی مچ دست چپش بود. جای بعضی از زخم ها تازه و بعضی کهنه بود. این نشان می دهد که بعضی از زخم ها مربوط به دو تا چهار هفته قبل از دستگیری او بوده است.»

معاون دادستان نتیجه گرفت که این زن قبل از دستگیری نیز چندین بار اقدام به خودکشی کرده بود.

ساندرا بلاند ۲۸ ساله برای یک تخلف ساده رانندگی و در پی مقاومت در برابر پلیس دستگیر شده بود. انتشار ویدئوی دستگیری این زن سیاهپوست به دست یک مأمور سفیدپوست که با خشونت همراه بود، بار دیگر انتقادات شدیدی را نسبت به رفتار نژادپرستانه پلیس ایالات متحده آمریکا در این کشور برانگیخته است.

خانواده ساندرا بلاند گفته های رسمی در مورد احتمال خودکشی او را باور نمی کنند و خواستار تحقیقات بیشتر در این زمینه هستند. خواهر ساندرا گفت: «ما صراحتا گفتیم که خواستار یک تحقیق گسترده و کامل هستیم. تحقیق در مورد شخصی که در بازداشت موقت به سر می برد. ما تحقیقی مستقل از نتایج اعلام شده می خواهیم.»

گفته می شود که ساندرا در گفتگوی تلفنی با دوستانش از وضعیت بازداشت خود شکایت داشته است.