آزادی شماری از زندانیان سیاسی در ایران

آزادی شماری از زندانیان سیاسی در ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شماری از زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، از جمله احمد زیدآبادی و علیرضا بهشتی از زندان آزاد شدند.

به گزارش وبسایت کلمه، پانزده تن از زندانیان سیاسی روز چهارشنبه با ابلاغ عفو یا تحفیف مجازات رو به رو شدند شامگاه چهارشنبه به عنوان مشمولان عفو عید فطر از زندان اوین آزاد شدند.

این وبسایت نزدیک به میرحسن موسوی، متذکر شده است که آزادی این افراد در حالی صورت گرفته که برخی از این زندانیان در آستانه پایان دوره محکومیت خود بودند و به طور عادی باید یک تا دو ماه دیگر آزاد می شدند.

سید علیرضا بهشتی شیرازی، مشاور ارشد میرحسن موسوی، پس از حوادث عاشورای سال ۱۳۸۸ بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شده بود. دوره محکومیت وی به طور عادی یک ماه دیگر به پایان می رسید.

احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی که از نخستین بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات بود نیز، با عفو دوره محکومیتِ تبعید خود آزاد شده است. وی از سه ماه قبل و پس از پایان دوره شش ساله محکومیت زندان به شهرستان گناباد تبعید شده بود. طبق حکم دادگاه انقلاب تهران، وی به ۵ سال تبعید در این شهرستان محکوم شده بود.

مهدیه محمدی گرگانی، همسر احمد زیدآبادی از پایان تبعید و آزادی همسرش خبر داده است. او گفته است احمد زیدآبادی برای مرخصی پنچ روزه از گناباد به تهران آمده بود و امروز به ما اطلاع دادند که او آزاد است.

وبسایت کلمه، ضمن اعلام اسمی دیگر آزادشدگان شامگاه چهارشنبه، خبر از کاهش مدت محکومیت چهار زندانی دیگر به نصف خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا و بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه پهپادی جمهوری اسلامی ایران وضع کردند

پایگاه‌های نظامی در دل کوه تا پالایشگاه‌ها؛ اسرائیل کدام هدف را برای ضربه به ایران انتخاب می‌کند؟

ادعای مقام ایرانی: سفیر سوئیس در شب حمله به اسرائیل به‌جای وزارت خارجه به سپاه احضار شد