Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تشدید شکاف در حزب حاکم یونان در پی موافقت پارلمان با اصلاحات اقتصادی

تشدید شکاف در حزب حاکم یونان در پی موافقت پارلمان با اصلاحات اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی تایید دومین مرحله از لایحه اصلاحات اقتصادی در پارلمان یونان که با دویست و سه رای موافق به دست آمد، سیپراس صبح پنجشنبه در دفترش میزبان تنی چند

آگهی

در پی تایید دومین مرحله از لایحه اصلاحات اقتصادی در پارلمان یونان که با دویست و سه رای موافق به دست آمد، سیپراس صبح پنجشنبه در دفترش میزبان تنی چند از وزرا و نیز رئیس پارلمان یونان بود.

اصلاحات به تصویب رسیده قرار است به کارآمدی بیشتر دستگاه قضایی و نیز تحول در سیستم بانکی این کشور منجر شود.

زوئی کونستانتوپولو رئیس پارلمان که خود نیز از نمایندگان حزب سیریزا و از مخالفان سرسخت توافقنامه بروکسل است، صبح روز پنجشنبه پس از رواج شایعاتی مبنی بر درخواست نخست وزیر از وی برای استعفا از سمتش با سیپراس ملاقات کرد اما هنگام خروج از دفتر نخست وزیری با لحنی آشتی جویانه به خبرنگاران گفت: «من رابطه ای بسیار دوستانه و قوی با نخست وزیر دارم. هر دو ما عزم و اراده ای مشترک برای حفاظت از منافع مردم یونان داریم.»

لایحه مربوط به دومین مرحله از اصلاحات پیشنهادی برای اعطای سومین برنامه کمک اقتصادی به یونان، سحرگاه پنجشنبه در حالی به تصویب پارلمان این کشور رسید که از میان شصت و سه رای مخالف به این طرح، سی و یک رای متعلق به نمایندگان حزب سیریزا بود. این مسئله از عمیق تر شدن اختلاف ها در درون حزب حاکم حکایت دارد.

در گزارش استاماتیس جیانیتیس خبرنگار یورونیوز از آتن آمده است: «یکروز پس از رای پارلمان به دومین مرحله از اصلاحات پیشنهادی از سوی وام دهندگان، به نظر می رسد شکاف میان هوادران سیپراس، نخست وزیر یونان و اعضای حزب رادیکال و چپگرای سیریزا بسیار عمیق تر شده است. سوال اساسی اکنون این است که اختلاف موجود چه زمانی تبدیل به یک جنگ داخلی در میان حزب حاکم خواهد شد؟»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آندره ساپیر: اروپا و یونان باید به یک توافق منصفانه دست یابند

آمادگی یونان برای مذاکره با اتحادیه اروپا و دریافت سومین بسته کمک مالی

اعتراض یونانی ها به سیاست ریاضت اقتصادی هفته ها ادامه خواهد داشت