Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد ترامپ، میلیاردری که می خواهد رئیس جمهوری آمریکا بشود

دونالد ترامپ، میلیاردری که می خواهد رئیس جمهوری آمریکا بشود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ یکی از نامزدهای جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست. شهرت وی تا پیش از ناشی از حضور در راس یک برنامۀ تلویزیونی به نام

آگهی

دونالد ترامپ یکی از نامزدهای جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست. شهرت وی تا پیش از ناشی از حضور در راس یک برنامۀ تلویزیونی به نام “سلبریتی اپرانتیس” یا کارآموزان مشهور بود. ثروت هنگفت دونالد ترامپ که مالک صدها موسسۀ تجاری و آسمان خراش بویژه در شهر نیویورک است نیز یکی دیگر از دلایل شهرت وی است.

از زمان اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز بر شهرت این عضو جمهوریخواه افزوده شده است. این شهرت به دلیل محبوبیت وی نیست بلکه ناشی از اظهارات جنجال برانگیزیست که طی روزهای اخیر از زبان وی یا اعضای تیم تبلیغاتی این نامزد جمهوریخواهان مطرح می شود. هر چند در نظرسنجی ها، با بیش از ۲۰ درصد محبوبیت، بالاتر از دیگر نامزدهای این حزب ایستاده و از حمایت طرفداران جنبش تی پارتی برخوردار است.

عجیب ترین این اظهارات که واکنش های زیادی هم در آمریکا به دنبال داشت، در مورد مهاجران مکزیکی مطرح شده است. دونالد ترامپ در یک سخنرانی با خطاب قرار دادن جامعۀ مکزیکی آمریکا به طور اخص آنها را متجاوز و عامل توزیع مواد مخدر و جنایت در آمریکا دانست. پس از این سخنان بود که شبکۀ تلویزیونی ان بی سی به همکاری خود با وی خاتمه داد.

تصویری از این نامزد جمهوریخواهان به روی پرچم آمریکا که در روز چهاردهم ژوییه منتشر شد نیز جنجال برانگیز بود. در کنار عکسی از دونالد ترامپ که در میان ستاره های پرچم آمریکا نمایش داده می شد، تصاویری نیز از سربازان آلمان نازی گنجانده شده بود. این تصویر به سرعت از روی شبکه های اجتماعی حذف شد و در اظهاراتی، مسئول تبلیغاتی تیم دونالد ترامپ آن را ناشی از اشتباه یک کاراموز اعلام کرد، اما همان زمان کم نمایش این تصویر برای حملۀ مخالفان به وی کافی بود.

البته باید خاطرنشان کرد که تنها مهاجران مکزیکی یا دموکرات ها در دستۀ مخالفان دونالد ترامپ قرار نمی گیرند. بسیاری از چهره های سیاسی جمهوریخواه جز کسانی هستند که دونالد ترامپ را دوست ندارند. از ان جمله می توان به جان مک کین اشاره کرد که او نیز یک جمهوریخواه است و در سال ۲۰۰۸، نامزد ریاست جمهوری برای رقابت با باراک اوباما بود. دونالد ترامپ می گوید جان مک کین را یک قهرمان نمی داند. جان مک کین در سال ۱۹۶۷ در ویتنام به اسارت درآمد و بعد از شش سال آزاد شد و به هنگام بازگشت به کشور همانند یک قهرمان ملی مورد استقبال قرار گرفت. دونالد ترامپ می گوید جان مک کین در آن سالها به اسارات ویتنامی ها در آمده و به همین خاطر هم به یک قهرمان جنگ تبدیل شده است اما او کسانی را قهرمان می داند که در طول جنگ آمریکا با نیروهای ویتنام شمالی اسیر نشده است.

دونالد ترامپ این روزها و به دلیل همین اظهارات تبدیل به یکی از چهره های مشهور بر روی شبکه های اجتماعی و اینترنت نیز شده است. اگر نام وی را در صفحۀ گوگل جستجو کنید، بیش از ۱۲۰ میلیون نتیجه پیدا می کنید که خود یک رکورد در این زمینه محسوب می شود. او حتی از اعلام شمارۀ تلفن همراه لیندزی گراهام، یکی از رقبای هم حزبی خود در یک سخنرانی عمومی نیز ابایی ندارد.

وی صاحب موسسات تجاری و اقتصادی زیادی است و نام وی به عنوان رئیس یا صاحب بیش از ۴۰۰ شرکت تجاری بویژه در زمینۀ ساخت و ساز ثبت شده است. هر چند در مدارک منتشر شده از سوی تیم تبلیغاتی این نامزد ریاست جمهوری آمریکا، ثروت وی ۵۰ میلیون دلار اعلام شده و همین امر نیز جنجال برانگیز شده است چرا که این میزان ثروت اعلام شده با توجه به دامنۀ فعالیت تجاری دونالد ترامپ غیرواقعی به نظر می رسد.

دونالد ترامپ می گوید می خواهد رئیس جمهوری آمریکا شود و این توانایی را دارد که این کشور را اداره کند اما مخالفان وی می گویند این نامزد جمهوریخواه اول حرف می زند و بعد فکر می کند و نمی توان به او اعتماد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارمغان سوئد و فنلاند، جدیدترین اعضای ناتو برای «استراتژی قطب شمال» پنتاگون چیست؟

چرا آمریکا تصمیم گرفته است نیم میلیون جغد را بکشد؟

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است