کمک دولت به ساخت طرح تازه استادیوم المپیک توکیو

کمک دولت به ساخت طرح تازه استادیوم المپیک توکیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ژاپن سرانجام تصمیم گرفت بخشی از هزینه های ساخت استادیوم المپیک توکیو را بر عهده گیرد. طرح سابق این استادیوم هفته گذشته کنار گذاشته شد تا طرحی کم هزینه تر به اجرا درآید.

پس از درگیری های فراوان میان دولت و مقام های شهری بر سر تامین منابع مالی لازم برای تکمیل استادیوم المپیک شهر توکیو برای بازی های تابستانی ۲۰۲۰، توشیاکی اِندو، وزیر ناظر بر بازی های المپیک و پارالمپیک، سرانجام از موافقت دولت برای کمک به ساخت استادیوم تازه گفت.

آگهی

ماجرای ساخت و ساز و آماده سازی این مجموعه سر دراز دارد. مقامات ژاپنی هفته گذشته تصمیم گرفتند طرح کنونی استادیوم را کنار گذاشته و طرحی تازه و کم هزینه تر را اجرا کنند.

هزینه ساخت این استادیوم که زها حدید، معمار عراقی تبار بریتانیایی طراح آن بود، در ابتدا ۴۴ میلیون یورو برآورد شده بود اما اخیرا مشخص شد این رقم در واقع ۱ میلیارد و ۸۳ میلیون یورو است.

توشیاکی اِندو، وزیر ناظر بر بازی های المپیک و پارالمپیک، با اعلام خبر کمک دولت، افزود: «هنوز در مورد میزان کمک مالی توکیو تصمیم گیری نشده. هزینه استادیوم تازه بسته به ساختار، حجم، طرح و ویژگی های آن برآورد خواهد شد.»

هر چند ترک طرح سابق و آغاز پروژه ای کاملا نو برای ژاپن به معنای صرفه جوئی ۵۰ میلیون دلاری است، اما تاریخ اتمام پروژه، یعنی بهار ۲۰۲۰، نگرانی ها در مورد احتمال آماده نشدن آن برای بازی های المپیک را زنده نگه می دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوازدهمین روز جام جهانی ۲۰۲۲؛ مراکش و ژاپنِ شگفتی‌ساز بلژیک و آلمان را حذف کردند

شب چهارم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ از شگفتی‌سازی ژاپن در مقابل آلمان تا جشنواره گل اسپانیا

یک زن برای نخستین بار مسابقه لیگ قهرمانان آسیا را قضاوت کرد