Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نشست پارلمان یونان برای اجرای بخش دوم اصلاحات درخواستی طلبکاران

نشست پارلمان یونان برای اجرای بخش دوم اصلاحات درخواستی طلبکاران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان روز چهارشنبه بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره بخش دیگری از اصلاحات درخواستیِ طلبکاران بین المللی برای دریافت کمک مالی تصمیم گیری

آگهی

پارلمان یونان روز چهارشنبه بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره بخش دیگری از اصلاحات درخواستیِ طلبکاران بین المللی برای دریافت کمک مالی تصمیم گیری کند.

اولین نشست پارلمان برای رای دهی به مجموعه اصلاحات در هفته گذشته تشکیل شد و اگرچه ۳۹ نماینده عضو حزب سیریزا با آن مخالفت کردند اما این طرح درنهایت با رای احزابی همچون محافظه کاران به تصویب رسید.

گرچه آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده اما دولت ائتلافی بطور جدی تضعیف شده واعتراض اعضای دولت همواره به گوش می رسد.

پانوس اسکورلتیس، وزیر انرژی و محیط زیست یونان می گوید:«آنچه از ما خواسته شده اجرای یک توافقنامه دشوار است. توافقی که به ما تحمیل شده و تاثیرات منفی بر اکثریت مردم جامعه دارد.»

بنا بر اعلام دولت، در نشست روز چهارشنبه موضوعاتی همچون انجام اصلاحات قضایی مدنظر است و موضوعات دیگر همچون تغییر دستمزد بازنشستگان یا افزایش مالیات کشاورزان در نشستهای آتی بررسی می شوند.

جان راندولف، تحلیلگر سیاسی از لندن می گوید: «صحبت، درباره اصلاحاتِ ساختاری است. بنابراین مقاومتهایی خارج از پارلمان وجود خواهد داشت. نه پارلمان و نه دولت، هیچکدام خواستار این اصلاحات نیستند و این یک مشکل است. شما با افرادی مواجه هستید که واقعا نمی خواهند این کار را بکنند و این مسأله می تواند به مرور وضعیت را به عقب برگرداند.»

به دنبال رای گیری هفته گذشته پارلمان یونان، مقامات اتحادیه اروپا با پرداخت بودجه اضطراری به این کشور برای پرداخت قسط بعدی بدهی ها و بازگشایی بانکها موافقت کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد

بحران بودجه در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا؛ وعده‌های صدراعظم آلمان در پارلمان به سخره گرفته شد