Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نشست بدون نتیجه وزرای کشور اتحادیه اروپا در زمینه اسکان مهاجران

نشست بدون نتیجه وزرای کشور اتحادیه اروپا در زمینه اسکان مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران کشور ۲۸ عضو اتحادیه اروپا نتوانسته اند در نشست روز دوشنبه درباره چگونگی توزیع چهل هزار مهاجری که از طریق ایتالیا و یونان وارد اروپا شده اند،

آگهی

وزیران کشور ۲۸ عضو اتحادیه اروپا نتوانسته اند در نشست روز دوشنبه درباره چگونگی توزیع چهل هزار مهاجری که از طریق ایتالیا و یونان وارد اروپا شده اند، به توافق برسند. آنها تصمیم گیری در این باره و همچنین موضوع تعیین سهمیۀ هر کشور را به ماه دسامبر موکول کردند.

پس از مرگ حدود هشتصد مهاجر در ماه آوریل گذشته در دریای مدیترانه، اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواسته بود چهل هزار مهاجری را که وارد خاک اروپا شده اند در کشورهایشان جای دهند.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت پس از این نشست گفت: «این واضح است که دولتهای عضو باید به وعده هایی که ماه گذشته در شورای اروپا داده اند عمل کنند. می خواهم با شما صریح باشم من ناامید شده ام که امروز چنین اتفاقی نیفتاد، در حالی که این یک گام بسیار مهم بود.»

تخمین زده می شود حدود ۱۵۰ هزار مهاجر که از فقر و جنگ فرار کرده اند در سال جاری و تاکنون به اروپا آمده باشند. بیشتر این مهاجران از طریق یونان و ایتالیا وارد اروپا شده و در اردوگاهها نگهداری می شوند. تنها در روز دوشنبه ۶۰۰ مهاجر دیگر توسط نیروی دریایی ایتالیا از آبها نجات داده شده و وارد سیسیل شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند