سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه برای اطمینان دادن به متحدان

سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه برای اطمینان دادن به متحدان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایالات متحده آمریکا در تلاش است متحدانش را با وجود توافق هسته ای با ایران، همچنان حفظ کرده و به آنها اطمینان دهد. به همین منظور اشتون کارتر، وزیر

آگهی

ایالات متحده آمریکا در تلاش است متحدانش را با وجود توافق هسته ای با ایران، همچنان حفظ کرده و به آنها اطمینان دهد. به همین منظور اشتون کارتر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه و در چهارچوب سفر به خاورمیانه وارد اسرائیل شد. این سفر با نشست روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع رای گیری برای تایید توافق اتمی با ایران مصادف است.

آقای کارتر در هواپیما و پیش از ورود به خاک اسرائیل گفت: «این یک توافق خوب است زیرا یک عامل مهم خطر و تهدید و عدم اطمینان را از منطقه حذف خواهد کرد. یکی از دلایل خوب بودن این توافق، این است که مانع استفاده از گزینه نظامی {علیه ایران} نمی شود.»

قرار است اشتون کارتر در این سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و همچنین وزیر دفاع این کشور را ملاقات کند.

بنابر گزارش رسانه های اسرائیلی، تل آویو قصد دارد در قبال توافق اتمی ایران، از ایالات متحده آمریکا بخواهد کمکهای نظامی اش را به این کشور افزایش دهد.

آقای کارتر تاکید کرده که انتظار ندارد رهبران اسرائیلی دست از مخالفتشان با این توافق بردارند بلکه قصد دارد در این سفر، مزایای عقد چنین توافقی را برایشان بازگو کند.

سفر به عربستان سعودی و گفتگو با پادشاه عربستان و سفر به اردن نیز از دیگر برنامه های وزیر دفاع آمریکا در خاورمیانه است.

نگرانی از اقدامات آتی حکومت ایران همچنان وجود دارد زیرا گرچه تهران در چهارچوب توافق اخیر، نظارت بر برنامه های هسته ایش را از سوی جامعه بین الملل پذیرفته اما علی خامنه ای، رهبر ایران روز شنبه بار دیگر تکرار کرد که سیاست ایران در قبال واشنگتن بدون تغییر باقی خواهد ماند و کشورش همچنان به حمایت از دوستانش در منطقه از جمله رژیم بشار اسد در سوریه ادامه خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

طرح آتش‌بس در غزه؛ آنتونی بلینکن: توپ در زمین حماس است