Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصویب لایحه امنیت دفاعی در مجلس عوام ژاپن و اعتراض مخالفان

تصویب لایحه امنیت دفاعی در مجلس عوام ژاپن و اعتراض مخالفان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب تحت رهبری شینزو ابه، نخست وزیر ژاپن، لایحه پیشنهادی اعزام نظامیان ژاپنی برای نبرد در بیرون از خاک این کشور را تصویب کرد. این پیشنهاد، روز پنجشنبه

آگهی

حزب تحت رهبری شینزو ابه، نخست وزیر ژاپن، لایحه پیشنهادی اعزام نظامیان ژاپنی برای نبرد در بیرون از خاک این کشور را تصویب کرد. این پیشنهاد، روز پنجشنبه با مخالفت منتقدان دولت در مجلس عوام روبرو شد.

نخست وزیر ژاپن درباره اهمیت این لایحه گفت: «وضعیت امنیتی اطراف ژاپن روز به روز در حال به چالش کشیده شدن است. به نظرم نیاز ضروری یک قانون برای پاسداری از جان ژاپنیها و جلوگیری از وارد شدن به جنگ وجود دارد.»

بررسی این لایحه در مجلس عوام از مدتها قبل با اعتراضهایی سوی مردم در توکیو همراه بوده است.

یکی از معترضان گفت: «این لایحه به اصول قانون اساسی آسیب می رساند. در صورت تصویب نهایی این لایحه، این تغییر بزرگی برای ژاپن خواهد بود که اجازه وارد شدن این کشور به جنگ را می دهد. ما نمی توانیم پذیرای قوانینی باشیم که مسیر کشور و زندگی هر روزه ما را تحت تاثیر قرار می دهند.» پیش از مراسم رای گیری امروز، حزب مخالف دولت به آقای آبه هشدار داده بود که این لایحه در میان مردم طرفدارانی نخواهد داشت. نخست وزیر ژاپن با پذیرش این موضوع، گفته بود که او تلاش خواهد کرد ضرورت چنین قانونی را برای مردمش شرح دهد.

حزب حاکم ژاپن اکثریت کرسیها را در مجلس عوام و اعیان این کشور در دست دارد. در صورت تصویب این لایحه در مجلس اعیان، ژاپن برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم، از قدرت نظامی دفاعی برخوردار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند

کاوشگر ماه از سومین «شب یخبندان قمری» نیز جان سالم به در برد

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید