Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک سال از سقوط هواپیمای مالزیایی گذشت و مسببان حادثه شناخته نشدند

یک سال از سقوط هواپیمای مالزیایی گذشت و مسببان حادثه شناخته نشدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با گذشت نزدیک به یک سال از سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی هنوز مسبب این حادثه مرگبار شناخته نشده و به دست عدالت سپرده نشده است. از همین رو

آگهی

با گذشت نزدیک به یک سال از سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی هنوز مسبب این حادثه مرگبار شناخته نشده و به دست عدالت سپرده نشده است.

از همین رو مالزی هفته گذشته در پیشنهادی به شورای امنیت سازمان ملل متحد از این نهاد بین المللی خواسته تا با حمایت از تشکیل یک دادگاه جنایات جنگی بین المللی، مسببان سقوط پرواز ام.اچ ۱۷ تحت پیگرد قرار گیرند.

ساکنان محلی در شرق اوکراین همچنان شاهد بقایای لاشه هواپیما هستند. یکی از ساکنان محلی گفت: «این قطعه از بقایای هواپیمای مالزیایی است که یک سال پیش در اینجا سقوط کرد. هنوز تکه هایی از لاشه هواپیما اینجا مانده است.»

در حالی که غرب انگشت اتهام را به سوی جدایی طلبان تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین نشانه گرفته، آنها این اتهام را رد می کنند.

الکساندر بورودای، از رهبران سابق جدایی طلبان در شرق اوکراین و نخست وزیر جمهوری خود خوانده خلق دونتسک گفت: «صرف نظر از اینکه نتیجه این دادگاه چه باشد، من نسبت به آن کاملا بی تفاوتم. به خوبی می دانم که سقوط هواپیمای بوئینگ تقصیر ما نبوده. برای من کاملا روشن است که این حادثه نتیجه برخی تحرکات صورت گرفته از سوی اوکراین است.»

پرواز ام.اچ ۱۷ خطوط هوايي مالزی در هفدهم ژوییه سال گذشته با ۲۹۸ سرنشين از آمستردام عازم كوالالامپور بود که در شرق اوكراين و در نزديكي مرز روسيه هدف یک موشک قرار گرفت و سقوط كرد و تمام خدمه و مسافران آن جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگذشتگان سرشناس جهان در سال ۲۰۲۳؛ از سیلویو برلوسکونی تا متیو پری

۱۰ سال پس از ناپدید شدن هواپیمای مالزی بستگان قربانیان در چین خواستار جستجوی دوباره شدند

روایت معترضی که در بحبوحه جنبش «زن، زندگی، آزادی» ربوده شد؛ در اسارت بر دانشجوی بلوچ چه گذشت؟