توافق هسته ای؛ نتانیاهو همچنان ساز مخالف می زند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
توافق هسته ای؛ نتانیاهو همچنان ساز مخالف می زند

توافق نهایی بین تهران و شش قدرت جهانی بر سر برنامه هسته ای ایران خشم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را برانگیخت.

او توافق مذکور را خطای بزرگ و اشتباهی تاریخی خواند و گفت که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تحقق آرزوهای هسته ای ایران به کار می گیرد.

وی روز سه شنبه ساعاتی پس از اعلام نتیجه مذاکرات وین، در یک نشست خبری در بیت المقدس گفت: «دنیا امروز خطرناکتر از دیروز است. این معامله به ایران انگیزه ای برای تغییر نمی دهد بلکه موجب می شود که ایران و رژیم تروریستی تهران در دهه پیش رو، به میلیاردها دلار دست یابد. این ثروت بادآورده سیاست ترور و تهاجم در منطقه و جهان را به همراه خواهد داشت و اقدامات کنونی برای نابودی اسرائیل را شدت می بخشد.»

بخشی از اسرائیلی ها نیز با رهبرشان هم نظر هستند و این توافق را توافقی نامناسب ارزیابی کرده اند.

یکی از ساکنان بیت المقدس گفت: «این توافق آنطور که من درک کرده ام ایران را از دستیابی به بمب باز نمی دارد اما باید در این زمینه تلاش کرد.»

شهروند اسراییلی دیگری افزود: «اکنون ایران بر آن است تا این همه پول دریافتی را به تروریسم تزریق کند و این امر اوضاع را خیلی بد می کند و موجب مرگ شمار بیشتری از مردم می شود و وحشتناک خواهد بود.»

پس از ناکامی اسرائیل در بازداشتن شش قدرت جهانی در دست یافتن به توافق هسته ای، به نظر می رسد نتانیاهو عزم خود را جزم کرده تا با نفوذ در کنگره آمریکا مانع از اجرای این توافق شود.