Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مردم یونان در انتظار اخبار نشست سران منطقه یورو

مردم یونان در انتظار اخبار نشست سران منطقه یورو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با برگزاری نشست سران منطقه یورو در بروکسل، مردم یونان با نگرانی آخرین اخبار را درباره سرنوشت خود و کشورشان دنبال می کنند. یکی از شهروندان می

آگهی

همزمان با برگزاری نشست سران منطقه یورو در بروکسل، مردم یونان با نگرانی آخرین اخبار را درباره سرنوشت خود و کشورشان دنبال می کنند.

یکی از شهروندان می گوید: «ما پیشرفت مذاکرات را دنبال می کنیم و نسبت به آینده نگرانیم. من طرفدار ماندن در منطقه یورو هستم زیرا می خواهم که آینده بهتری داشته باشم. خروج یونان از اتحادیه اروپا برای ما یک فاجعه خواهد بود.»

زنی از ساکنان شهر کالاندری یونان نیز می گوید: «طی دو هفته گذشته وضعیت خیلی بدتر شده است. یونانی ها نمی توانند به کشورشان خارج از منطقه یورو و اتحادیه اروپا فکر کنند. ما امیدواریم که وضعیت بهتر شود.»

مردی دیگر نیز می گوید: «ما زندگی نداریم. من پول برای پرداخت اجاره و قبض برقم ندارم. من حتی تصور نمی کردم که روزی چنین چیزی را تجربه کنم اما همچنان امیدوارم که چیزی اتفاق بیفتد.»

برای بسیاری از یونانی ها که در همه پرسی اخیر مخالفت خود را با سیاست های ریاضت اقتصادی اعلام کردند، پذیرش شرایطی سخت تر از آنچه تاکنون داشته اند قابل قبول نیست و به همین دلیل نگران تصمیماتی هستند که در بروکسل اتخاذ خواهد شد.

میشالیس آرامپاتزوگلو، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «یونان را عدم قطعیت در بر گرفته است. در هر حال یونانی ها باید فداکاری بیشتری نشان دهند. همچنان تردید درباره آینده یونان وجود دارد و همه با این موافقند که راه بهبودی طولانی و دشوار است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد