آنگلا مرکل از پیوستن کشورهای حوزه بالکان به اتحادیه اروپا استقبال کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آنگلا مرکل از پیوستن کشورهای حوزه بالکان به اتحادیه اروپا استقبال کرد

در گرماگرم بحران بدهی های یونان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه سفر دو روزه خود را به کشورهای حوزه بالکان آغاز کرد.

او به کشورهای حوزه بالکان اطمینان داد که در پیوستن آنها به اتحادیه اروپا تاخیرهای ساختگی وجود نخواهد داشت.

خانم مرکل در جریان سفرش نخست وارد تیرانا، پایتخت آلبانی شد. او در دیدار با مقام های این کشور گفت: «منافع ما در عمل به وعده مان است به این معنا که کشورهای غرب بالکان را در چشم انداز پیش روی اروپا می بینیم. چراکه اعتبار ما در ارتباط با این موضوع است.»

کمک مالی به دولتهای حوزه بالکان در مدیریت مهاجرت، روند پیوستن آنها به اتحادیه اروپا و اقتصاد و انرژی در کانون گفت و گوهای صدر اعظم آلمان و رهبران این کشورها قرار دارد.

خانم مرکل پس از آلبانی عازم صربستان شد.

نخست وزیر صربستان که عضویتش در اتحادیه اروپا تحت الشعاع مساله بدهی های یونان قرار گرفته، گفت:«ما در راستای سیاست های اقتصادی و منافع مردم کار می کنیم. باید تدابیر سختی را در پیش بگیریم. برای اینکه راه حل های ساده نتایج خوبی نخواهد داشت. یونان دوست ماست اما تدابیر اقتصادی و مسیر اقتصادی که باید طی کنیم متفاوت است.»

خانم مرکل که در ادامه سفرش عازم بوسنی می شود، وعده داد که اتحادیه اروپا همکاری اش را با کشورهای حوزه بالکان در مدیریت موج مهاجران غیرقانونی که از خاورمیانه و آفریقا راهی اروپا می شوند، تقویت خواهد کرد.