Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتصاب کم سابقه کارکنان مترو لندن

اعتصاب کم سابقه کارکنان مترو لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رانندگان و کارکنان مترو لندن به مدت ۲۴ ساعت دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب از عصر روز چهارشنبه آغاز شده است. اعضای چهار اتحادیه بعد از شکست مذاکرات

آگهی

رانندگان و کارکنان مترو لندن به مدت ۲۴ ساعت دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب از عصر روز چهارشنبه آغاز شده است.

اعضای چهار اتحادیه بعد از شکست مذاکرات برای افزایش حقوق رانندگان سرویس های شب که از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد، تصمیم به اعتصاب گرفتند. اتحادیه ها خواهان افزایش ۲ درصدی حقوق کارکنان و ۲ هزار پوند پاداش برای رانندگان سرویس های شب شده اند.

فین برینان دبیر منطقه ای اتحادیه رانندگان قطار (Aslef) می گوید: «مشکل بزرگ طرح های پیشنهادی آنها این است که تعادل میان زندگی شغلی و ساعات کار غیرمعمول را در نظر نمی گیرد. کمیته اجرایی ما اکنون باید درباره اتخاذ گامهای بعدی تصمیم بگیرد.اما باید پیشرفت واقعی صورت گیرد و مسوولان بطور معقول با ما سر میز مذاکره بنشیند تا راه حلی پیدا شود.»

اعتصاب کارکنان مترو لندن از ساعت ۶.۳۰ دقیقه به وقت محلی آغاز شد و تمام ایستگاههای مترو روز پنج شنبه بسته خواهد ماند. در این شرایط میلیونها مسافری که روزانه از مترو استفاده می کنند چه خواهند کرد؟ چند رهگذر در لندن نظرشان را با ما در میان گذاشته اند:

«من آنقدر خوش شانس نیستم که دور از مرکز شهر زندگی کنم اما فکر کنم بتوانم با پیاده رفتن و یا با تاکسی مشکل را حل کنم. البته وضعیت شهر درهم برهم و آشفته می شود.»

«من این شهر را نمی شناسم بنابراین باید راه استفاده از اتوبوس را پیدا کنم.»

«ممکن است حق داشته باشند که دست به اعتصاب بزنند اما همه مردم تا صبح روز جمعه، وضعیت خیلی خیلی دشواری خواهند داشت.»

در لندن بیش از ۱.۲ میلیارد مسافر بطور سالانه از مترو استفاده می کنند و این اعتصاب کوتاه مدت می تواند اختلال عمده ای در شهر ایجاد کند.

علی خردپیر، خبرنگار یورونیوز از لندن گزارش می دهد: «به دلیل این اعتصاب که طی یک دهه اخیر در لندن بی سابقه است ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به شبکه حمل و نقل عمومی اضافه شده و از شهروندان خواسته شده که از دوچرخه های شهرداری استفاده کنند. این همه اما به نظر نمی رسد که جبران کننده اعتصاب ۲۰ هزار تن از کارکنان مترو باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش