Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دهمین سالگرد حمله تروریستی به مترو لندن

دهمین سالگرد حمله تروریستی به مترو لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بریتانیا روز سه شنبه دهمین سالگرد حملات تروریستی سال ۲۰۰۵ لندن را برگزار می کند که در آن بمب گذاران انتحاری اسلامگرا با انفجار بمب در مترو و اتوبوس،

آگهی

بریتانیا روز سه شنبه دهمین سالگرد حملات تروریستی سال ۲۰۰۵ لندن را برگزار می کند که در آن بمب گذاران انتحاری اسلامگرا با انفجار بمب در مترو و اتوبوس، ۵۲ نفر را کشتند.

رهبران سیزده مذهب متفاوت و هفت بازمانده این حملات با حمل تاج گلی که عبارت «با هم» را بر آن نوشته بودند، به قربانیان این حادثه ادای احترام کردند.

جیل هیگز، یکی از بازماندگان این حمله تروریستی که دو پای خود را در این حادثه از دست داده می گوید: «چطور توانستند پاهای مرا بگیرند و مهمتر از آن، جان بیگناهان را بگیرند، چه دلیلی می تواند باعث چنین عملی شود؟ فکر نمی کنم که از این تراژی وحشتناک که ده سال پیش در لندن رخ داد، نتیجه ای بدست آمده باشد، بعلاوه نگاه کنید به حوادث مشابه تروریستی در جهان.»

استاوروس مارانگوس آتش نشان اهل لندن که از اولین کسانی بود که به صحنه این حمله تروریستی رسید می گوید: «مثل صحنه ای از یک فیلم جنگی بود. تکه های بدن قربانیان در همه جا پخش شده بود و ما از کیسه های برزنتی حمل اجساد استفاده کردیم. من فقط دو ماه بود که آموزش هایم را تمام کرده بودم که شاهد این قتل عام شدم.»

هفتم ژوئیه ۲۰۰۵ میلادی چهار بمب گذاران انتحاری اسلامگرا دست به حملاتی در مترو لندن و انفجار یک دستگاه اتوبوس زدند. در ساعت ۸.۵۰ دقیقه صبح، سه بمب با اختلاف ۵۰ ثانیه از همدیگر در مترو لندن منفجر شد. تقریبا یک ساعت بعد بمب گذار انتحاری دیگری یک اتوبوس را در لندن منفجر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد

کشف بقایای انسانی در دو چمدان در پل کلیفتونِ بریستول؛ مظنون برای بازجویی به لندن منتقل می‌شود

عروسکی که ۶۵ ساله شد؛ برگزاری نمایشگاه باربی در لندن