Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفر پاپ فرانچسکو به سه کشور فقیر آمریکای جنوبی

سفر پاپ فرانچسکو به سه کشور فقیر آمریکای جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو صبح یکشنبه رم را برای سفری یک هفته ای به کشورهای آمریکای جنوبی ترک کرد. پاپ فرانچسکو که خود اولین پاپ از یک کشور آمریکای جنوبی است در

آگهی

پاپ فرانچسکو صبح یکشنبه رم را برای سفری یک هفته ای به کشورهای آمریکای جنوبی ترک کرد.

پاپ فرانچسکو که خود اولین پاپ از یک کشور آمریکای جنوبی است در این سفر حامل پیام همبستگی با فقرای کشورهای منطقه آمریکای جنوبی خواهد بود.

انتظار می رود که فقرا به شکلی انبوه از او در این سفر استقبال کنند و تخمین زده می شود که روز سه شنبه یک میلیون نفر در مراسم عشای ربانی در کیتو پایتخت اکوادور با حضور پاپ که به “پاپ فقرا” معروف شده است، شرکت کنند.

بیش از هشت هزار نیروی پلیس وظیفه حفظ امنیت را در جریان سفر پاپ به اکوادور برعهده دارند.

یک شهروند اکوادور می گوید: «این دیدار امری فوق العاده برای کشور است. افتخار بزرگی برای همه ما مسیحیان است. دیدار پاپ برای کشور پربرکت است.»

یک شهروند دیگر می گوید: «امیدوارم که سفر پاپ باعث اتحاد اکوادور شود و به ما کمک کند که مناقشات سیاسی را فراموش کنیم. ما به امید پیامی وحدت بخش هستیم.»

بولیوی که مقصد دوم پاپ فرانچسکو در این سفر است، علی رغم هوای زمستانی و بارش مداوم برف از هم اکنون خود را برای سفر پاپ آماده می کند. قرار است پاپ فرانچسکو در سفر به بولیوی از شهرهای لاپاز، سانتا کروز و ال آلتو دیدن کند.

علاوه بر اکوادور و بولیوی، پاپ فرانچسکو از پاراگوئه نیز دیدار خواهد کرد. این سه کشور در میان فقیرترین کشورهای منطقه آمریکای جنوبی هستند. قاره آمریکای جنوبی ۴۰ درصد از کاتولیک های جهان را در خود جای داده است.

پاپ فرانچسکو در این سفر به آرژانتین کشور زادگاه خود نخواهد رفت تا از هرگونه شائبه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در این کشور اجتناب ورزد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودتای نافرجام در بولیوی؛ فرمانده ارتش پس از دستگیری: به خواست رئیس جمهوری دست به این اقدام زدم

وزارت کشاورزی پاراگوئه با یک کشور خیالی تفاهم‌نامه امضا کرد

ورود معاون رئیس جمهوری تایوان به آمریکا؛ چین وعده «اقدامات قاطعانه» داد