Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

همه پرسی یونان؛ موافقان «آری» بیشتر شدند

همه پرسی یونان؛ موافقان «آری» بیشتر شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در تب و تاب رفراندمی که سرنوشت یونان در گرو آن است، رأی “آری” بر “نه” پیشی گرفت. براساس آخرین نظرسنجی، پاسخ آری به کمک مالی، با ۴۴.۸ درصد در مقابل

آگهی

در تب و تاب رفراندمی که سرنوشت یونان در گرو آن است، رأی “آری” بر “نه” پیشی گرفت.

براساس آخرین نظرسنجی، پاسخ آری به کمک مالی، با ۴۴.۸ درصد در مقابل ۴۳.۴ درصد بر مخالفان پیشی گرفت. ۱۱.۸ درصد یونانی ها هنوز تصمیم مشخصی نگرفته اند.

یونانی ها روز یکشنبه در مقابل صندوق های رأی به این سؤال پاسخ خواهند داد که آیا شرایط وام دهندگان را در مقابل دریافت کمکهای مالی بیشتر می پذیرند یا نه.

آلکسیس سیپراس نخست وزیر چپگرای یونان از مردم خواسته است که برای دریافت امتیازات بیشتر از وام دهندگان، به این سؤال جواب منفی بدهند.

در شهر آرام و زیبای کاتنیا مثل بقیه یونان، مردم به دو دسته تقسیم شده اند. یک غیرشاغل می گوید: “اگر می توانستم دویست بار در رفراندوم نه بگویم، این کار را می کردم و به حمایت مالی نه می گفتم. همانطور که می دانید اقتصاددان ها همه دنیا می گویند که یونان هیچوقت نمی تواند قرض هایش را بپردازد هرگزبه اروپا آری نمی گویم”

یک خبرنگار بازنشسته و سردبیر ۷۸ ساله یک روزنامه محلی خلاف نظر او را دارد و می گوید: “خیلی ها نمی دانند ولی آنها می خواهند ما را به پول سابق، دراخما برگردانند. انتخاب بین لابی درهم یا اروپاست. من و بسیاری دیگر موافق اروپا هستیم. کجای دیگر می توانیم برویم؟ آیا چیزی تولید می کنیم که در مقابلش پول بگیریم؟”

در ساعات باقیمانده به همه پرسی، موافقان و مخالفان کمک مالی اروپا برای جلب نظر مردم به تبلیغات خود شدت داده اند و امروز خیابانهای یونان محل تظاهرات “آری” و “نه” شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپوزیسیون یونان: رای «آری» انتخاب ساده ای نیست

سیپراس: اگر نتیجه همه پرسی نه باشد با بروکسل به توافق می رسیم

آتن؛ برخی از حامیان نه به همه پرسی، پرچم نمادین اروپا را آتش زدند