شبکه تلویزیونی «ان بی سی» به روابط تجاری خود با دونالد ترامپ خاتمه می دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شبکه تلویزیونی «ان بی سی» به روابط تجاری خود با دونالد ترامپ خاتمه می دهد

شبکه تلویزیونی «ان بی سی» در آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که به روابط تجاری خود با دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه خاتمه می دهد.

شبکه «ان بی سی» دلیل قطع روابط تجاری خود با دونالد ترامپ را سخنان اخیر او درباره مهاجران مکزیکی عنوان کرده است.

دونالد ترامپ، تاجر و سرمایه دار بزرگ آمریکایی روز ۱۶ ژوئن نامزدی خود را برای انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه برای تعیین کاندیدای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود.

دونالد ترامپ در سخنان خود گفته بود: «مکزیک بهترین شهروندان خود را به آمریکا نمی فرستد. مکزیک افرادی را می فرستد که مشکلات زیادی دارند و آنها این مشکلات را با خود به اینجا می آورند. آنها مواد مخدر، جرم و جنایت و تجاوز را به اینجا می آورند.»

تصمیم شبکه «ان بی سی» چند روز پس ار اتخاذ تصمیم شبکه اسپانیایی زبان «یونیویژن» رخ می دهد که اعلام کرده بود مراسم انتخاب ملکه زیبایی آمریکا را که روز ۱۲ ژوئیه برگزار می شود به دلیل سهیم بودن دونالد ترامپ در برگزاری آن پخش نخواهد کرد.

در حالی که وکیل دونالد ترامپ از شکایت او علیه تصمیم «ان بی سی» خبر داده است، اما آقای ترامپ اینک برای پخش مراسم انتخاب ملکه زیبایی باید به دنبال شریک تجاری دیگری باشد. او روز دوشنبه همچنان بر سخنان خود درباره مهاجران مکزیکی پافشاری کرد.

مراسم انتخاب ملکه زیبایی جهان و آمریکا در مجموع در یک سال گذشته بیش از ۱۳ میلیون بیننده داشته است.