Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرعت: پیروزی والنتینو روسی در مسابقات جایزه بزرگ هلند

سرعت: پیروزی والنتینو روسی در مسابقات جایزه بزرگ هلند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صد و یازدهمین پیروزی روسی والنتینو روسی راننده تیم یاماها فاتح مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ هلند شد. او که رقابت را از جایگاه نخست استارت زده بود تا

آگهی

صد و یازدهمین پیروزی روسی

والنتینو روسی راننده تیم یاماها فاتح مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ هلند شد. او که رقابت را از جایگاه نخست استارت زده بود تا انتهای مسیر برتریش را حفظ کرد. با کسب این افتخار، اسطوره ۳۶ ساله ایتالیایی صد و یازدهمین پیروزی دوران ورزشی خود را جشن گرفت.

روسی با کسب ۳ پیروزی و ۱۶۳ امتیاز در صدر جدول کلی رقابت ها این فصل قرار دارد. مارک مارکز راننده اسپانیایی تیم هوندا تنها کسی بود که شانه به شانه روسی حرکت کرد و منتظر تنها یک اشتباه او بود، امری که اتفاق نیفتاد تا در نهایت مارکز جوان با اختلاف کمتر از ۲ ثانیه نسبت به رقیب باتجربه اش به جایگاه دوم قناعت کند.

خورخه لورنزو هم تیمی روسی هم روی سکوی سوم ایستاد.

نخستین هلندی که فاتح مسابقات موتو جی پی کشورش شد

ویل هارتوگ نخستین راننده هلندی است که توانسته روی سکوی نخست مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ کشورش بایستد. در سال ۱۹۷۷ میلادی، ویل، راننده تیم سوزوکی با ارائه یک نمایش بی نقص رقبای قدر خودش را از پیش رو برداشت و این پیروزی ارزشمند را برای کشورش به ارمغان آورد. پس از ویل، باری شین بریتانیایی با ۵ ثانیه و ۹ صدم ثانیه دوم شد. پت هینین آمریکایی، دیگر راننده تیم سوزوکی هم به مقام سوم بسنده کرد.

تعلیق مسابقات “اتو جی پی”

مسابقات “اتو جی پی” به علت عدم استقبال رانندگان به حالت تعلیق درآمد. این هفته قرار بود سومین دور رقابت های فصل روی پیست پاول ریکارد فرانسه برگزار شود، ولی استقبال کم رانندگان موجب تعلیق این مسابقات شد.

نخستین دور رقابت های فصل با شرکت ۹ راننده در مجارستان شروع شد، ولی یک ماه پیش و روی پیست سیلوراستون بریتانیا تعداد رانندگان به ۷ تن رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها