Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فدرر و جوکویچ، بخت های نخست مسابقات امسال ویمبلدون

فدرر و جوکویچ، بخت های نخست مسابقات امسال ویمبلدون
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابت های تنیس آزاد بریتانیا موسوم به «ویمبلدون» که قدیمی ترین تورنومنت جهانی این رشته ورزشی است، امسال از روز دوشنبه بیست و نه ژوئن آغاز می شود. این

آگهی

رقابت های تنیس آزاد بریتانیا موسوم به «ویمبلدون» که قدیمی ترین تورنومنت جهانی این رشته ورزشی است، امسال از روز دوشنبه بیست و نه ژوئن آغاز می شود.

این مسابقات سومین گراند اسلم فصل به شمار می رود که هرساله پس از تورنومنت تنیس آزاد فرانسه موسوم به «رولان گروس» برگزار می شود.

بر اساس قرعه کشی این مسابقات نواک جوکویج مرد شماره یک تنیس جهان و مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها در دور نخست فیلیپ کوهلشرایبر آلمانی را پیش رو دارد که سه سال پیش توانسته بود بر روی زمین چمن ویمبلدون تا مرحله یک چهارم پیش رود.

راجر فدرر در سن سی و چهار سالگی قصد دارد هجدهمین قهرمانی خود در مسابقات گرانداسلم را در ویمبلدون به دست آورد. او که هفت بار قهرمان این مسابقات شده در دور نخست دمیر ژومهور تنیس باز بوسنیایی و شماره هشتاد و هفت رده بندی جهانی این رشته را مقابل خود خواهد داشت.

اندی ماری تنیس باز اسکاتلندی در دور نخست کوکوشکینِ روس را پیش رو دارد و در یک هشتم احتمالا مقابل کارلویچ و یا تسونگا قرار خواهد گرفت.

رافائل نادال نیز بر اساس قرعه انجام شده در یک هشتم نهایی مقابل داوید فرر قرار خواهد گرفت.

در قسمت زنان پترا کِویتوا تنیس باز چک در دور نخست برتِنز هلندی را پیش رو خواهد داشت و احتمالا در یک چهارم باید مقابل اوژنی بوشار تنیس باز کانادایی بایستد.

سرنا ویلیامز آمریکایی که از بخت های نخست این دور از مسابقات است در دور نخست مقابل گاسپاریانِ روس قرار خواهد گرفت. او تا نیمه نهایی پیش از قرار گرفتن احتمالی مقابل ماریا شاراپوا کار چندان دشواری پیش رو ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاه کشی در برسی؛ خاچانف جوکویچ را شکست داد

یواس اوپن؛ جوکوویچ دومین گراند اسلم فصل را گرفت

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد