دانشجویان یونانی میان ماندن و رفتن

دانشجویان یونانی میان ماندن و رفتن
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماندن یا رفتن؟ بسیاری از دانشجویان یونانی سیاست اقتصاد ریاضتی را یک شکست می دانند و می خواهند از کشورشان بروند. دانشجویان رشته مطالعات اروپا در

آگهی

ماندن یا رفتن؟ بسیاری از دانشجویان یونانی سیاست اقتصاد ریاضتی را یک شکست می دانند و می خواهند از کشورشان بروند. دانشجویان رشته مطالعات اروپا در دانشگاه پیره یونان نظرات متفاوتی در این زمینه دارند.

یکی از این دانشجویان می گوید: «من این دانشگاه را انتخاب کردم چون می خواستم به خارج از کشور بروم. این طور برنامه ریزی کرده بودم که در سال های آینده در خارج از کشور زندگی کنم. اما همه چیز عوض شد و من دیگر نمی توانم بروم چون هزینه های زندگی در آنجا برای ما زیاد است. برای همین دارم می گردم تا ببینم آیا در همین جا شانسی برایم پیدا می شود یا نه.»

دانشجوی دیگری می گوید: «من نگرانم. چون حتی در ماه اوت هم که از کشور خارج می شوم، خانواده ام اینجا هستند. بنابراین، وضعیت نامطمئن اقتصادی هم چنان بر زندگی من تأثیر می گذارد، اگر چه به طور غیرمستقیم. من برای اتمام درس هایم روی کمک خانواده ام حساب می کنم.»

فای دولگ کری، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «جوانان در طول گفتگوهای یونان، هم نسبت به سیاست های دولت موضع انتقادی دارند و هم نسبت به سیاست کشورهای طرف گفتگو با یونان. بسیاری از آنان آماده ترک کشورشان هستند، اما برخی دیگر می خواهند بمانند. به هر روی، همگی آنها نسبت به وضعیت ماه های پیش رو ابراز نگرانی می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحصیل در کدام دانشگاه آمریکایی آینده شغلی شما را تضمین می‌کند؟

روایت معترضی که در بحبوحه جنبش «زن، زندگی، آزادی» ربوده شد؛ در اسارت بر دانشجوی بلوچ چه گذشت؟

۵ ایالت جذاب‌ ایالات متحده برای تحصیل؛ ایرانی‌ها چند درصدِ دانشجویان خارجی آمریکا را تشکیل می‌دهند؟